Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

вівторок, 6 листопада 2012 р.

Лакуна у фонді тут, і тут, і тут... Порятує конволют!

    Сьогодні впродовж дня  побувала в усіх 14-ти бібліотеках Голосіївського району столиці. Я в захопленні від чудових публічних бібліотек району, від професіоналізму і відданості своїй справі бібліотекарів.  Згодом, як трохи вляжеться та систематизується отримана інформація, підготую  презентацію про діяльність голосіївських бібліотек. А наразі напишу про одну із цікавих і дуже потрібних у наш час бібліотечних практик - створення та використання конволют.
    В ГОСТі 7.20-2000 "Библиотечная статистика" у пункті 3.8 прописано, що "Самостоятельные издания, объединенные в одном переплете (конволюте), учиты­ваются как отдельные экземпляры и отдельные названия". Іншими словами конволют - це тематична папка газетно-журнальних вирізок, яку можна взяти на облік і враховувати кожну її видачу. 
    Періодичні видання вважаються інформаційними ресурсами, що містять інформацію короткострокового значення. Як правило, через три роки підлягають вилученню із фонду бібліотеки. Але часто на сторінках періодичних видань публікуються просто безцінні матеріали, які годі відшукати у найсолідніших чи найдорожчих книгах чи збірниках. А з огляду на дуже обмежене поповнення наших фондів впродовж останніх років підібрані за темами публікації з періодичних видань та оформлені в конволют чудово заповнюють лакуни у фондах наших бібліотек. І дуже часто кожна така конволюта містить багатющий і унікальний матеріал, що стає сравжньою знахідкою не лише для студента, який пише курсову чи дипломну, але й для науковця. Адже такий матеріал швидше за все ви не відшукаєте ні в мережі Інтернет, ні в будь-яких інших джерелах.
    Бібліотека ім. Миколи Гоголя знаходиться поруч зі станцією метро "Либідська". Вона є однією з найстаріших публічних бібліотек Києва. Їй уже 108 років. Її діяльність багатогранна і детальніше про неї йтиметься в обіцяній презентації. 
    Щодо конволют - погляньте, як ретельно відбираються матеріали, формуються у папки  та використовуються у повсякденному обслуговуванні користувачів.
 Історія бібліотеки у конволютах
 Гоголіана у конволютах
 Доповнення до тематичних книжкових виставок
 Конволюти  актуальної тематики

 Завідуча бібліотекою Свердлова Елеонора Іллівна біля своїх скарбів.

4 коментарі:

 1. Так, це давня практика:-) Ми називаємо ще "Тематичні папки". Пані Олю, а як це "впродовж дня побувала в 14-ти бібліотеках"? 34 хвилини на бібліотеку, якщо б не витрачати час на дорогу? а з дорогою? :-)

  ВідповістиВидалити
 2. Та скільки там того Голосіївського району :). О 10.00 зібралися в в бібліотеці ім.Гоголя і автобусом на замовлення - у кожну бібліотеку. То був глядовий тур. )

  ВідповістиВидалити
 3. Ясно! У мене, як завжди, "сюрприз" майже до Миколая вже: подарунок для публічних б-к міста з нашого обмінного фонду. Хай хтось з Ваших комплектаторів передзвонить - домовимось?

  ВідповістиВидалити
 4. Про сюрприз повідомлю комплектування. Дякую

  ВідповістиВидалити

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу