Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

четвер, 15 листопада 2012 р.

Бюджет робочого часу бібліотекаря на 2013 рік

     Відповідно розрахунку за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів бюджет робочого часу на 2013 рік становитиме 2002,0 години (при 40-годинному робочому тижні). Про це йдеться у листі Мінсоцполітики.
Окрім цього, для визначення бюджету робочого часу працівника бібліотеки, що має 40-годинний робочий тиждень, від 2002 годин слід відняти ще 160 годин (щорічна відпустка в 20 робочих днів).
При розрахунку балансу робочого часу поряд з нормативними матеріалами використовуються дані, що характеризують фактичний стан справ в попередні періоди (неявки з причини хвороби, виконання державних і громадських доручень і т.п.), а також дані табельного обліку виходів і неявок на роботу з розшифровкою останніх за причинами. Про це ви прочитаєте у будь-якому підручнику з економіки виробництва.
Якщо, до прикладу, для виведення бюджету номінального робочого часу для робітників враховуються затрати часу на:  відпустки, лікарняні, невиходи з дозволу адміністрації, цілодобові простої, страйки, то специфіка діяльності бібліотекаря передбачає  (з досвіду розрахунку російських колег)  лікарняні (рекомендовано 3-5%  від бюджету часу), невиробничі витрати (господарська робота) (7%), підготовка робочого місця, перепочинок, особисті потреби (10%), на самоосвіту та поінфомованість (5%). А ще у працівників бувають додаткові оплачувані відпустки, сесії і т.п. Віднявши ще й цей час та отримавши чистий бюджет часу на виробничі процеси можемо впевнено планувати роботу кожного працівника відповідно до Типових норм часу на основні процеси бібліотечної роботи.
Це забезпечить повноту та якість виконання запланованих завдань. 
Відповідно до статті 73 КЗпП, у 2013 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:
♦ 1 січня - Новий рік;
♦ 7 січня  - Різдво Христове;
♦ 8 березня - Міжнародний жіночий день;
♦ 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності
трудящих;
♦ 5 травня - Пасха (Великдень);
♦ 9 травня - День Перемоги;
♦ 23 червня - Трійця;
♦ 28 червня - День Конституції України;
♦ 24 серпня - День незалежності України;
Згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП, у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2013 році вихідний день у неділю 5 травня має бути перенесений на понеділок 6 травня, вихідний день у неділю 23 червня має бути перенесений на понеділок 24 червня, вихідний день у суботу 24 серпня — на понеділок 26 серпня. Повністю рекомендації Мінсоцполітики читайте ТУТ.


Якщо вам цікаві публікації цього блогу  -  приєднуйтеся до прихильників блогу у правій боковій колонці блогу (сайдбарі).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу