Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

вівторок, 2 листопада 2010 р.

Значок © копірайт. Наскільки він важливий?

 Сьогодні публічними бібліотеками видаються цікаві і змістовні, часто фундаментальні бібліографічні видання, до створення яких докладається багато зусиль і часу. Методичні поради по створенню бібліографічних посібників викладені на сайті Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. Проте, часто виникає питання, наскільки важливим елементом вихідних даних є знак копірайт.
© [c] (c) копірайт - знак охорони авторського права. У видавничій продукції, як правило, проставляється унизу звороту титульної сторінки.
Відповідно до Закону «Про авторське право й суміжні права» і Всесвітньої конвенції про авторське право 1952 р. ніяких особливих дозволів для того, щоб автор почав використовувати знак копірайту ©, не потрібно.
Багато хто вважає цей значок головним підтвердженням авторських прав. Насправді, значок копірайту не говорить зовсім ні про що. Він наводиться, так би мовити, "за традицією". Його може поставити будь-яке видавництво (або поліграфічна фірма) на будь-яке видання. Жодних правил використання цього значка немає. І відповідно - ніяких заборон на його використання. Нічиїх авторських прав цей значок не захищає, а тільки повідомляє про те, що є організація,  чи людина, якій належать авторські права.
Відсутність знаку не означає, що твір не захищено авторськими правами, бо уже в момент його створення виникає авторське право.
Знак охорони авторского права використовується з іменем фізичної чи юридичної особи, якій належать авторські права. Також проставляється рік публікації або діапазон дат. Наприклад: © Публічна бібліотека імені Лесі Українки, 2010.
Окрім копірайту існує копілефт, символ (Ɔ) -  дзеркальне відображення символу копірайт. Копілефт дотримується лінії законів, що знімають обмеження права на використання, зміни і розповсюдження твору, а також його будь-яких модифікацій.
Як повідомляє Вікіпедія, копілефт гарантує кожному користувачу свободу дій при використанні матеріалів, що розповсюджуються на copyleft правах.
      Ось цю статтю рекомендую для бібліографів, як авторів інформаційно-бібліографічних видань.
         А ось цей   матеріал не буде зайвим  для блогерів-початківців .


Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу