Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

вівторок, 18 жовтня 2011 р.

Пакуємо валізу?

     Напевно ви подумали, що мова йтиме про переїзд, або, борони Боже, виселення? 
     Ні, мова йтиме про набагато приємніші речі, а саме про цільову програму з розвитку читання «Подорож Синьої валізки», що реалізується Московською обласною державною бібліотекою для дітей .
      Синя валізка вже оспівана в поезіях.
А історія її подорожей  розпочалася з Німеччини, де громадським Фондом "Німеччина читає" було розроблено програму розвитку читання. Кращі німецькі бібліотеки за свої ініціативи і активну діяльність з розвитку читання  отримували приз - синю валізку, наповнену книгами.   У грудні 2006 року за проведення в Московській області проекту «Європейський тиждень  в  бібліотеках для дітей  Підмосков'я. Тиждень Німеччини" Московська обласна державна дитяча бібліотека (МОДДБ) отримала Синю валізку і стала першою не німецькою бібліотекою, що отримала такий приз. Бібліотека розробила аналогічну німецькій програму, що реалізовувалась під гаслом "Читаємо разом! Читаємо завжди! Читаємо скрізь!". До реалізації програми були залучені  соціальні дитячі установи, добровільні помічники, діти, батьки, бабусі і дідусі.
  Принцип програми: "Синя валізка"  їде в ті бібліотеки, де є програми розвитку читання, особливо вітаються ініціативи і нові розробки. Принцип відбору: бібліотека повинна представити свої пропозиції або програму з розвитку читання.  На підставі цих пропозицій складається план подорожі.  Програма триває два місяці, а потім «Синя валізка» переїжджає в інше місто або район Підмосков'я.  План наступного пункту повідомляється іншим бібліотекам.
Кожна бібліотека  готує звіт про проведення програми.
      Очікувані результати від реалізації програми: збільшення чисельності читачів бібліотеки; поліпшення навичок читання у дітей; розвиток літературного смаку через популяризацію кращих сучасних російських і зарубіжних творів; розвиток громадських ініціатив, залучення дітей в якості волонтерів; участь сім'ї; кооперація з іншими культурними та соціальними організаціями.
Програма активно рекламувалася в ЗМІ.
      На яких умовах подорожує "Синя валізка"? Обласна бібліотека складає список книг для наповнення валізки новинками якісної дитячої літератури та книг, відібраних на основі рекомендацій спеціалістів дитячого читання, опитувань читачів.  Заповнена валізка відправляється в визначене місто чи район. Приїзд валізки відкриває програму. Валіза знаходиться в бібліотеці два місяці. По завершенні програми бібліотека описує суть програми, шляхи її реалізації для подальшого використання. Програма реєструється і вноситься в список ініціатив бібліотек Московської області. МОДДБ бере на себе зобов'язання інформувати інші бібліотеки про нові ініціативи з розвитку дитячого читання. Наступна бібліотека має право використовувати попередній досвід або пропонувати свої ініціативи. Раз на рік за підсумками програми проводиться семінар для бібліотек-учасників. Програма здійснюється Московською обласної державної дитячою бібліотекою спільно з відділом культури Посольства Німеччини.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу