Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Найкращі столичні бібліотеки Данії

Перший допис у новому році розпочну із огляду кращих бібліотек Копенгагена, в яких не довелося побувати, але мріється. 
Головний  орієнтир публічних бібліотек столиці Данії, як і усієї країни - потреби місцевих громадян. Вони універсальні за ресурсами і послугами, загальнодоступні, але зі своїми родзинками. Але аж ніяк не спеціалізовані за складом фондів. Бо якби в якомусь мікрорайоні проживало хоча б з відсотків 20 ботаніків, то, можливо, був би сенс у спеціалізації публічної бібліотеки як природничої.
Якими ж є головні публічні бібліотеки столиці Данії? Заодно зверніть увагу на їх режим роботи.
Флагман
Гарним прикладом сучасної бібліотеки є головна бібліотека Копенгагена,  флагман столичних бібліотек. Коли ви проходите через двері-вертушку, потрапляєте до 4-х поверхового приміщення, наповненого книгами.  На вході - прекрасний хол, де ви можете сидіти і читати газету, або принести свій ноутбук і чашку кави з кав'ярні по інший бік приміщення. Безплатний Wi-Fi  доступ  і затишне місце для читання, дослідження, або просто споглядання через панорамні вікна на міське життя. Однією із пропозицій бібліотеки є вечори обговорень, диспути  на  поточні теми соціального і культурного життя Копенгагена зі зміною головних героїв. Центральна бібліотека також дуже добре організовує унікальні лекції, перед початком яких відбуваються захоплюючі  виступи  музикантів, авторів, виконавців та інших цікавих людей.
Режим роботи: Пн-Пт: 8-19, Сб: 9-16, неділя зачинено

Розкішна
 Одна з кращих бібліотек, розташованих на Østerbros Дага Хаммаршельда авеню в чотири смуги, де тротуари настільки широкі, що навіть Париж ревнує. Бібліотека однорівнева, знаходиться на першому поверсі приміщення з великими світлими вікнами з видом на вулицю. Чудовий читальний зал-кав'ярня з величезним вибором газет та журналів. Сидячи на високих стільцях, через вітрини можна спостерігати за довгими лімузинами з тонованим  склом, що регулярно доставляють міжнародних VIP-персон в посольство США, що розташоване в бібліотеці. Там також обладнана велика дитяча зона, що часто наповнена багатьма маленькими дітьми, а відтак життям і звуками. У бібліотеці з собою можна брати стільки книг, скільки користувач зможе донести. Якщо більше, - взяти у прокат для перевезення книг- вантажний велосипед.
Режим роботи: Пн-Пт: 9-19, Сб: 10-15, неділя зачинено

 Оаза серед сірого моноліту
 Бібліотека Рентеместервей є оазою в промисловій частині міста. Будівля за формою нагадує гірку книг, викладених  в шаховому порядку.  Бібліотека є не тільки одним з найновітніших місць у місті, але й найбільш дружнім. Вона є культурним центром північного заходу. В доповнення до послуги кредитування  книг пропонує різні заходи. Має творчу та комп'ютерну майстерні, концертну та театральну залу і зону демократії, де кожен для реалізації різних проектів може отримати допомогу від місцевого комітету. Крім того, тут є затишна кав'ярня "Втіха серед книг і журналів", з обмеженим, але дешевим меню. Можна у приймальні взяти ноутбуки і працювати в зоні Wi-Fi. Або скористатися безліччю невеликих автоматизованих робочих місць для читання  настільних книг, журналів або роботи за комп'ютером.
Режим роботи: пн-чт: 8-22, Пт: 8-19, Сб-Нд: 10-15

Молодіжна 
Бібліотека знаходиться в Норребро. Це місцевість, що іноді мала не зовсім гарну репутацію, але є місцем місцем зустрічі для багатьох дітей і молодих людей. Можливо, саме тому  основним профілем цієї бібліотеки стало обслуговування молоді.  Це означає, що бібліотека фокусується, передусім, на придбанні найновіших перспективних матеріалів - DVD-дисків, коміксів англійською мовою, комп'ютерних ігор,  англомовних науково-фантастичних видань,  різноманітної навчальної літератури. Декор бібліотеки барвистий і яскравий.   Там  відсутні порожні  білі поверхні, але насичені кольори на всіх стінах і меблях.  І діти, і дорослі  можуть знайти свій власний куточок для занурення у читання.  Відповідно до профілю бібліотека сприяє розвитку читання, вселяє повагу і любов до книги у відвідувачів бібліотеки.
Режим роботи: пн-чт: 10-19, пт: 13-17, сб: 10-14, Нд вихідний

Для книжкового хробака
Бібліотекарі у цій бібліотеці відсутні у вранішні та у вечірні години її роботи. Тож проконсультуватися у цей час, при потребі, не буде у кого. Бо ця бібліотека саме для "книжкового хробака".  Бібліотека відчинена в усі дні тижня, так що кожен може легко знайти час, щоб отримати нові книги чи повернути заборговані. Таку розкіш можна знайти на островах Брюгге в безпілотній бібліотеці. Користувач заходить у бібліотеку через автоматичні двері за допомоги його карти соціального забезпечення  та введення паролю і таким чином ідентифікує свій візит. За допомоги автоматів самообслуговування вибрані чи відкладені бібліотекарями в резерв для нього матеріали записуються у його формуляр.  До речі, "безпілотні" години роботи бібліотеки мають величезний успіх  і понад чверть відвідувачів бібліотеки користуються нею за межами пілотованих годин - особливо в суботу і неділю. 
Режим роботи: Пн-Нд 08-22
За матеріалами:  http://www.aok.dk/byliv

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу