Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

вівторок, 14 квітня 2015 р.

7 причин, щоб відвідати бібліотеку

Думаю, що кожен з нас швидко знайде оті 7 аргументів на користь відвідування бібліотеки. Але чи стануть вони достатньою мотивацією для потенційного відвідувача. На одному данському ресурсі натрапила на статтю  про одну із данськмх публічних бібліотек, що нещодавно відчинила двері для відвідувачів у новому приміщенні.
В листопаді 2013 року у приміщенні покинутої школи залізничної станції Аведор в Данії відкрито нову публічну бібліотеку, де затишну атмосферу вдало доповнюють нові технології. 
1. Відремонтоване приміщення бібліотеки має при природнє освітлення через просторі вікна у стелі. Поєднання з обшивкою стін деревом дає відчуття простору і повітря. Довільно розміщені китайські лампи в різних кольорах створюють атмосферу затишку в світлому приміщенні. 
2. Книги на екранах. Між стійками висять екрани, де книги представлені лицьовою стороною. За допомоги пристроїв можна здійснювати пошук та переглядати бібліотечні книги. За потреби – здійснювати пошук за жанром, темою і т.п. Або за допомоги кнопки Random (випадкова книга) вибрати щось для натхнення. Навколо на стінах висять подовженої форми екрани у формі гігантського мобільного телефону для повідомлень про події та заходи бібліотеки. 
3. Ретро меблі і класні дошки. Після ремонту було придбано нові меблі, що їх співробітники поєднали зі старими. Серед придбаних новинок - великий стелаж-вікно, що розміщене посередині кімнати, так що книги можна бачити тривимірно. Ретро-меблі використані для облаштування зон читання та відпочинку. Технологічні новинки лише підкреслюють відчуття атмосфери  вітальні-кафе. 
4. Консолі змішувач. Користувачі можуть змішати свою власну музику за допомоги мікшерного пульту, записувати музику на свій носій через USB і забирати з собою. З часом, планується придбання більш сучасних цифрових приладів для запису музики.
5. Тематичні стіни. Монітори показують цифрові рекламні оголошення про книги і короткометражні фільми визначеної тематики. Поруч - фізичні книги обличчям до відвідувачів, дошки для запису інформації крейдою і невеликі речові виставки. 
6. Обміняйте книгу (і не тільки). В одному кутку стоїть невелика книжкова шафа, де користувачі можуть обмінювати свої власні книги з іншими користувачами. Бібліотека має великий успіх з ініціативами, де самі користувачі включаються у дію. Щороку бібліотека організовує магазин обміну byttedag, куди користувачі можуть принести зайві для них, але потрібні для інших речі для обміну. Подумалось, таке собі OLX.ua (раніше Slando) у бібліотеці.
7. Інноваційна майстерня для дітей. Функціонує впродовж цілого дня. Це дитяча кімната в бібліотеці, що вранці діє як ігрова кімната для дітей і батьків, які можуть зустрітися за чашкою кави в той час як діти грають. У другій половині дня - заняття для дітей у віці від 7 до 14 років. Групи дітей відвідують бібліотеку разом з учителями. Тут також зустрічаються за творчими заняттями цілі родини. Проект «Космічні інновації» призначений для школярів і учнів середніх шкіл. Це не клас, там немає стільців, але є можливість писати на стіні, і є валізи з начинням для творчості, для натхнення. Ідея полягає в тому, щоб вчителі державних шкіл могли перенести частину процесу навчання в бібліотеку, де навички бібліотекарів суттєво сприяють ефективності навчального процесу. Кажуть, краще один раз побачити, як багато разів почути. .
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу