Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Проекти, акції, конкурси 2016

 2016-ий за декілька днів стане роком минулим. Роком реалізації нових бібліотечних проектів та акцій. За попередніми підсумками провела часткове узагальнення інформації. Ділюся. :)
ПРОЕКТИ
 Впродовж 2016 року київськими публічними бібліотеками започатковано низку соціально- культурних проектів.
 Соціальні: 
   Окремим рядком слід виділити проект - громадську ініціативу «НЕДІЛЬНИЙ ОБІД У ШПИТАЛІ», що впродовж року реалізується бібліотеками Солом’янського району для підтримки бійців, які постраждали у зоні проведення АТО, а тепер перебувають на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі. 52 обіди - 5,5 тисяч комплексних порцій; десятки кілограмів овочів-фруктів-ягід; сотні кілограмів цукерок-печива-випічки; цигарки; понад 10 тисяч гривень, зібраних і адресно переданих на лікування; 50 одягнених бійців (штани, куртки, футболки-шкарпетки-труси). 
   «ВІЙНА БЛИЖЧЕ НІЖ ЗДАЄТЬСЯ» - партнерський проект бібліотек Солом’янки спільно з CIMIC - Управлінням цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України (м. Київ) для стимулювання соціальної солідарності, протистояння агресії засобами культурного продукування. 
   В рамках загальносистемного Проекту «Україна: від подиху століть до сьогодення», започаткованого до відзначення у 2016 році 25 - річчя Незалежності України, за підтримки депутата Київради Володимира Гончарова, ЦБС Дарницького району організувала районний конкурс «Моя Україна» на кращий поетичний твір про Україну. І саме до Дня Незалежності побачив світ літературний альманах «Я – клітинка твоя, Україно» з найкращими поетичними творами учасників конкурсу, виданий за сприянням ініціаторів конкурсу - депутатів Київради - Гончарова Володимира та Гончарова Олександра. Ця збірка віршів талановитої учнівської молоді Дарниці представлена в кожній бібліотеці Дарницької ЦБС.
   Бібліотека - "рятівне коло" для безробітних та переселенців. Відбулося 8 семінарів інформаційному центрі профорієнтації та адаптації персоналу бібліотеки № 11 Подільського району.
   Протягом року Публічною бібліотекою ім. Лесі Українки забезпечено роботу пунктів видачі у приміщенні санаторію-профілакторію "Пуща-Водиця", де проживають переселенці з Криму, міського шпиталю інвалідів ВВВ «Пуща-Водиця» (вул. Червонофлотська, 26), де лікуються та оздоровлюються бійці АТО, у госпіталі «Лісова поляна», де лікуються бійці АТО, у санаторному комплексі «Пуща-Озерна», де проживають сім’ї з дітьми бійців АТО. 
Бібліотеками ЦБС Деснянського району було відкрито 6 пунктів книговидачі в організаціях та закладах віддалених мікрорайонів, а також у центрі у справах сім’ї та жінок Деснянського району та спеціальному навчально-виховному комплексі «Мрія» для дітей з особливими потребами.
   ЦРБ ім. М. О. Некрасова, бібліотеки ім. Наталі Забіли для дітей та ім. В. А. Симоненка для дітей у співпраці з Радою громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України, ЛОМГО «АМІ-Схід» (голова – Баранцова Т. В.) взяли участь у проведенні тренінгів «Гармонія в різноманітності. Формування принципів Толерантності в інклюзивному просторі освіти» для учнів загальноосвітніх шкіл, вчителів шкіл та спеціалістів структур, які переймаються проблемами виховання дітей та юнацтва у рамках проекту «Сприяння розвитку інклюзивних освітніх програм для вразливих категорій дітей та молоді в ситуації ризику». Тренінги проводяться за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні, реалізуються ЛОМГО «АМІ-Схід», підтримуються Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. 
   ЦБС Дарницького району започатковано районний проект «Жіночий клуб на Позняках», організатором якого стала громадська організація «Точка росту: освіта і наука». Найактивніші жінки мікрорайону Позняки вирішили активно боротися з місцевими проблемами, допомагати соціально незахищеним сім'ям, організовувати благодійні акції, пропагувати здоровий спосіб життя та об’єднати мешканців мікрорайону на благодійні справи. 
   З метою задоволення релігійних потреб віруючих та розвитку громади Української Греко-Католицької Церкви у Дарницькому районі міста Києва, їх духовний супровід і розвиток парафіян, на базі бібліотеки №160 започатковано роботу районного проекту «Жива церква», в рамках якого проводяться богослужіння, бібліотека залучає парафіян до читання, організовуючи для них різноманітні літературно – мистецькі заходи. 
  В рамках реалізації соціокультурного проекту для людей з особливими потребами та ВПО «З любов’ю до життя» у «Мистецькій вітальні» бібліотеки ім. Наталі Забіли для дітей відбулася презентація художньої виставки «Кольори, народжені у тиші», автори якої мають проблеми зі слухом. У червні презентували книгу та виставку малюнків Катерини Власової, яка має складну форму інвалідності, «Катрусин подарунок». Під керівництвом вчителів з малювання, вона створила понад 30 картин маслом, аквареллю та олівцями. 
   Досить активну роботу провів започаткований Клуб футбольних вболівальників мікрорайону Нивки «ВІВАТ, ФУТБОЛ!» у бібліотеці ім. М.Костомарова Шевченківського району ( до чемпіонату Європи з футболу). 
Освітні: 
 Започатковано курси вивчення англійської та німецької мов в ряді бібліотек міста, курси шахової майстерності для дорослих і дітей «Гросмейстер» в бібліотеці № 11 Подільського району. 
   Бібліотеки взяли участь у всеукраїнському проекті «Display-кросинг», започаткованому Молодіжною секцією УБА, присвяченому року англійської мови в Україні. 
   З метою підвищення загального рівня володіння державною мовою громадянами України та утвердження державного статусу та міжнародного авторитету української мови, на базі бібліотеки №160 з жовтня місяця започатковано волонтерський проект Громадської організації «Український світ» «Безкоштовні курси української мови». 
  У 2016 році в ЦРБ ім. М. О. Некрасова Голосіївського району протягом січня-червня двічі на місяць проводилися заняття з вивчення англійської мови та молоді, учасників другої групи за Програмою «Ділова англійська он-лайн для молоді – вимушених переселенців зі сходу України» (усього 13 занять).
   Спільний проект бібліотеки ім. М. Костомарова Шевченківського району та Університету банківської справи - відкриття факультету фінансової грамотності, головною метою якого є навчання молоді правильно розпоряджатися власними фінансами, планувати свій особистий бюджет і захищатися від ризиків, приймати зважені та правильні фінансові рішення.
   Позакласні клуби програмування для дітей Code Club UA (навчання створювати власноруч нові програми, аніме і комп’ютерні ігри) розпочали роботу у багатьох бібліотеках Києва.
   Культурно-мистецькі:
 Проект «Бібліотека +театр» започатковано відділом мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. 
   Однією з найяскравіших подій 2016 року в ЦБС Дарницького району була організація в парку «Позняки» Літнього читального залу «Бібліотека просто неба - Бібліотека Open Air». 
   На запрошення Української бібліотечної асоціації бібліотекарі та користувачі ЦРБ ім. М. О. Некрасова взяли участь у VIІ Міжнародному львівському бібліотечному форумі 14-17 вересня 2016р., що проходив в рамках 23 Форуму видавців у Львові. Представили проект «Вишивка етнографічна: «Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О. П. Косачева, Киев 1876», присвячений першій грунтовній етнографічній роботі з української орнаментики Ольги Петрівни Косач ( Олени Пчілки). До 140-річчя першого видання альбому. В рамках цього проекту у бібліотеках Києва проводяться майстер-класи. До прикладу, у бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка (ЦБС Шевченківського району) майстриня з Полтави Валентина Ануарова провела майстер-клас за підтримки Тетяни Серебренікової, керівника проекту «Вишивка етнографічна» та ініціатора інтернет-ресурсу «Спілкування за вишиванням». 
   Бібліотеками Печерського району започатковано культурний проект для молоді «Майбутнє починається сьогодні».
    У ЦРБ ім. П. Загребельного Деснянського району почали працювати «Клуб для успішних жінок» та «Народний хор мешканців Деснянського району».
    З метою вивчення та обміну культурним досвідом, на базі бібліотеки №160 Дарницького району організовано роботу творчого об’єднання з розвитку різних видів творчості для дітей та дорослих із залученням професійних майстрів Громадської організації «Спілка митців «Одолень».
    У рамках проектів бібліотеки впродовж року долучали дітей до народного декоративно-прикладного мистецтва через проведення майстер-класів – з витинанки, ляльки мотанки, розпису писанок та ін.; народознавчих годин про стародавні та сучасні українські свята; презентації творчих робіт народних майстринь тощо.
    Відкрито та презентовано етнографічну студію «Кольоровий птах» бібліотеки для дітей ім. О. Матросова (за ініціативи депутата Київради Ігоря Кісільова).
  Проекти з промоції читання:
   «ЯК ПРИБОРКАТИ КНИЖКОЗАВРА» - пілотний проект бібліотек Солом’янського району спільно з Фундацією Дарини Жолдак з неформатного просування читання.
    Завдяки коштам, виділеним депутатом Київради Людмилою Березницькою, ЦБС Подільського району розпочато реалізацію проекту «Бібліотека. Діти» в бібліотеках ім. К. Чуковського та ім. Валі Котика для дітей. В рамках реалізації проекту в частині зміцнення матеріально-технічної бази бібліотек замовлено для цих бібліотек планшети, електронні книги, комп’ютери тощо.
   «ЧИТАЄ АВТОР!» - проект живого літературного спілкування (проект бібліотек Солом’янського району спільно з НСПУ): «Письменник з мого Букваря» - міні-проект входження в читання дітей через сучасних письменників, включених до шкільної програми; «Письменник кличе на урок» - уроки з літературним маестро; «Літературний прогін» - студії дискусійно-комунікативних активностей з авторами; «Святкові бувальщини від письменника» - благочинні акції з письменниками; «Видавничий челендж» - дні видавництв у бібліотеках.
  АКЦІЇ ТА КОНКУРСИ 
   Кращою публічною бібліотекою України 2016 року за підсумками конкурсу УБА визнано бібліотеку імені Миколи Реріха ЦБС Солом’янського району. Це вперше з часу заснування Українською бібліотечною асоціацією цього конкурсу київська публічна бібліотека посіла таке почесне місце.
    Бібліотека імені М.Бажана отримала медаль за активну участь та значний внесок у міжнародний проект - конкурс «Тарас Шевченко єднає народи».
   Усі бібліотечні системи міста взяли участь у міському конкурсі на кращий плакат, що спонукає до читання. Перші три призові місця посіли ЦБС Печерського району, ПБ ім. Лесі Українки та ЦБС Дарницького району.
   Конкурс «Як добре я знаю ІНЕТ» організовано серед студентів комп’ютерної школи пенсіонера-користувача «Інтернет – світ нових можливостей», що 3 роки працює у бібліотеці ім. М.Костомарова. За умовами конкурсу учасникам необхідно було скласти листівку про Інтернет (текст і фото) та надіслати її на електронну пошту бібліотеки. Через голосування на блозі бібліотеки читачі обирали та нагородили найкращу роботу.
    У бібліотеці № 142 для дітей Голосіївського району в рамках циклу творчих конкурсів «Тебе тут почують: Скринька читацьких листів» відбувся творчий літературний конкурс «Я – майбутнє твоє, Україно!», присвячений подвигу Небесної сотні та Революції гідності. Діти презентували власні творчі роботи: прозорі твори, поетичні твори, малюнки та колажі. Кожна дитяча робота була щирою і неповторною. Вони писали та малювали, якою бачать свою Україну в майбутньому – мирною і сильною державою, наводили приклади патріотизму, розповідали про боротьбу за незалежність. Майже в кожній дитячій роботі – гостре переживання ситуації сьогодення. 
  Конкурс «Українську рідну мову в дар мені дали батьки» до Міжнародного дня рідної мови із запрошенням видатного поета – пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Степана Петровича Галябарди проведено в бібліотеці для дітей ім. С. Васильченка Шевченківського району.
    Слід відзначити вуличний перформанс «БібліоСтрітФест», організований бібліотеками Солом’янського району.
    Бібліотека ім. М.Костомарова Шевченківського району взяла участь у найбільшому за всі часи уроці англійської мови, що пройшов 28 травня в багатьох містах України у формат англомовного розмовного клубу.
    У відділі мистецтв Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки, у бібліотеці ім. Є.Кравченка Дніпровського району, ім. М.Некрасова Голосіївського району, МСМБ «Молода гвардія» у межах програми VI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбувся масштабний захід «НІЧ У БІБЛІОТЕЦІ». 
   Помітною подією року бібліотеки ім. П. Й. Панча стала серія організованих бібліотекарями флешмобів. Бібліотека в своїй роботі вийшла за межі приміщення і пропонує свої послуги на вул. Великій Васильківській, в «Поліцейському скверику». До Всесвітнього дня книги та авторського права тут відбувся гучний захід «Книга і Я – друзі». Дню Європи було присвячено флешмоб «Європейська книга в Україні». До Дня Києва «бібліотечна тусовка» не вмістила всіх охочих і вийшла за межі бібліотеки на майданчик перед бібліотекою. 125-річчя від дня народження П.Й. Панча бібліотека відзначила флешмобом «Його ім’я носить наша бібліотека». Заходи, проведені на вулиці, привертали увагу випадкових перехожих і сприяли залученню значної кількості нових користувачів. 
   У квітні бібліотеки Дніпровського району долучилися до щорічної всеукраїнської соціально-екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!». 
   Щорічний марафон читання вголос «Скажи книзі Так!» провели бібліотеки Дніпровського району. Цього року в ньому взяли участь письменники, літературознавці, видавці, журналісти, депутати Київської міської ради, артисти, воїни АТО, волонтери, користувачі бібліотек.
Повніша інформація про діяльність публічних бібліотек у році, що минає, буде вже за місяць.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу