Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

понеділок, 11 липня 2016 р.

Мейкер-простір у публічній бібліотеці

Цікавий час сьогодні для бібліотек. І не простий. З широкою доступністю електронних книг і довідкових ресурсів в Інтернеті, бібліотеки критично оцінюють свої пропозиції і шукають способи, щоб розвиватися в ногу з часом. Бібліотеки розширюють асортимент своїх ресурсів, включаючи у свої фонди нетрадиційні предмети, інструменти, технічні засоби, твори мистецтва. Деякі збільшують кількість різноманітних навчальних та громадських заходів, що проводяться у їх приміщеннях. До прикладу, для бібліотеки Westport, шт. Коннектикут, наступним кроком у її еволюції було створення мейкер-простору, розташованого в центрі її приміщення та відкритого для всіх відвідувачів. Важко уявити це на прикладі міні-приміщень київських бібліотек. Але спробуйте. Натхненні успіхом mini maker faire, який залучив понад 2000 учасників, (погляньте на FB-сторінку київського аналогу), співробітники бібліотеки вирішили вбудувати мейкер-простір у бібліотеку. На третьому році MakerSpace розширився завдяки щедрому гранту від Інституту музейних і бібліотечних послуг (IMLS), федеральної агенції, що є основним джерелом підтримки бібліотек і музеїв по всій країні. (зауважу, що київські бібліотеки, виходячи з висновків аудиту, «должны сами находить средства для функционирования, а также контролировать использование бюджетных денег." Звідси). Розміщений серед книг, мейкер-простір є місцем для амбітного друку проекту в 3-D. Поряд з бібліотекою знаходиться підприємство з проектування, виготовлення і будівництва літаків. За допомогою 3-D принтера в бібліотеці виготовляються деякі деталі, необхідні для літаків. Бібліотека цим проектом має на меті поширити інформацію про можливості сучасних мейкер-просторів, продемонструвати творчий рух та генерувати ентузіазм, розширити уявлення про те, що бібліотеки не лише місця, де можна брати книги і медіа-матеріали, а й простір для творення співтовариства, стимулювання інновацій, для необмеженої концентрації інформації; з інформацією, що протікає в обох напрямках. Сьогодні вже не є достатнім отримання інформації, з нею потрібно щось робити. Такі мейкер-простори в бібліотеках з'єднують інформацію та ідеї. 
Що пропонують мейкер-простори публічних бібліотек США?
До прикладу: Allen County Public Library в Індіані в партнерстві з TekVenture Maker Station створили мейкер-простір на бібліотечній стоянці для автомобілів. Там є майстерні, відкриті для користувачів бібліотеки в визначені години. Там люди можуть зустрітися, щоб спільно працювати над проектами. 
Творча станція бібліотеки округу Бофорт. Станція є частиною філії Святої Єлени бібліотеки округу Бофорт в Південній Кароліні. Вона включає виробничу лабораторію, студію звукозапису, 3D-принтери, Arduino комплекти і багато іншого. Хоч техніка і розміщена на станції, проте вона мобільна і часто використовується в інших місцях. 
Безплатна бібліотека Fayetteville в Нью-Йорку створила лабораторію Creation і Lab Fab. Творча лабораторія є цифровим простором створення ЗМІ, в той час як Fab Lab пропонує таке устаткування як 3D-принтеры, швейні машини, інструменти для виготовлення ювелірних виробів і багато іншого. В бібліотеці є також зона Maker для маленьких, де діти можуть грати з іграшками, такими як Goldieblox, Roominate, Bionic BLOCS, Legos, та іншими. 
Бібліотека округу Джонсон в Канзасі відкрила творчий простір для постійних відвідувачів різного віку і пропонує різні програми для створення мультимедіа, 3D-принтер, видеоапаратуру, швейну машинку, паяльне устаткування і багато іншого. 
Меморіальна бібліотека співтовариства Фелпс пропонує творчу лабораторію і членам співтовариства і усім за його межами. Безоплатно. Не потрібно платити членські внески чи мати читацький квиток. До послуг відвідувачів -3D - принтер, littleBits, LEGO Robotics, Arduino, CircuitScribes, SNAP схемы, розробка програмного забезпечення і "брудні" технології, такі як токарний станок, Scroll пилка, сверлильний станок, інші деревообробні інструменти. Також пропонують виготовляти ювелірні вироби, користуватися мікроскопами, швейними машинками, Лего-блоками та іншими ручними інструментами. Повний перелік бібліотек з просторами і устаткуванням для творчості відвідувачів дивіться тут.  

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу