Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

пʼятниця, 17 січня 2014 р.

Київські бібліотеки - у вінок Кобзареві

Цього року київські бібліотеки популяризують творчу спадщину Т.Г.Шевченка шляхом проведення різних акцій та заходів під гаслом "Київ читає Шевченка". Ще лише початок року, а стрічки новин уже рясніють повідомленнями про події.
Якщо зазирнете на головну сторінку сайту Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, то перейшовши кліком по банеру, присвяченому 200-річному ювілею великого Кобзаря, на сторінку "З іменем Шевченка на вустах", зможете ознайомитися з цікавими ресурсами шевченкознавчої тематики, подіями, що приурочені до цієї дати.
Презентацію художніх  полотен Тараса Шевченка пропонує сайт молодіжної бібліотеки "Молода гвардія".
Головна сторінка сайту ЦБС Дніпровського району повідомляє про те, що оголошено районний літературно-мистецький конкурс "Нас єднає Шевченкове слово". Конкурсне виконання та роботи розглядаються у таких номінаціях: "Власний поетичний твір про Т.Г.Шевченка", "Найкраще виконання творів Т.Г.Шевченка", "Найкраще виконання творів Т.Г.Шевченка іноземними мовами", "Найкраща мистецька робота до творів Т.Г.Шевченка".
Розгорнутий репортаж про захід, присвячений Т.Г.Шевченку, представлено на сайті ЦБС Оболонського району. Захід відбувся з участю старшого наукового співробітника Національного музею Тараса Шевченка  Косицькою Ольгою Іванівною, народного  фольклорного гурту «Вишиванка» виконав пісні на вірші Тараса Шевченка.
Відкрито нову сторіночку на блозі бібліотеки ім. М.Костомарова «Високе світло імені і слова» (за книгою Віктора Щербини «Євангеліє українців, або Крилаті вислови «Кобзаря»). Думи, ідеї, заповіти Пророка України  стали самостійним афористичним надбанням культури. Щодня на блозі подаватиметься один з афоризмів. Колеги сподіваються, що знайомство з афоризмами Кобзаря дасть поштовх до самостійного прочитання та перечитання цього безсмертного твору.
 Про те, що у бібліотеках Голосіївського району розпочався цикл Шевченківських читань, повідомляє газета "Вечірній Київ".
У ЦБС Печерського району урочисто відкрито програму шевченкознавчих заходів «Тарас Шевченко в сучасному вимірі». У заході взяли участь представники райдержадміністрації та учні музичних шкіл, які влаштували для присутніх концерт.
На сайті ЦБС Дарницького району повідомляється про чудове літературно-мистецьке свято «Реве, стогне хуртовина, котить, верне полем: зима у творчості Кобзаря», що розпочало цикл районних заходів, присвячених відзначенню ювілею великого Кобзаря. Почесним гостем заходу став  український актор театру та кіно, поет, державний діяч, Народний артист України, член Національної комісії ЮНЕСКО, Національної спілки театральних діячів, Національної спілки кінематографістів, автор численних збірок поезій - Биструшкін Олександр Павлович. У його неперевершеному виконанні прозвучали уривки з поем Т.Г. Шевченка.
Програму шевченківських заходів «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє» та повідомлення про популяризацію бібліотеками для дітей творчої спадщини Т.Шевченка у співпраці з іншими підлітковими установами представлено на блозі ЦБС Солом'янського району та на сайті. 
До ювілею Т. Шевченка бібліотека ім. М.В. Гоголя підготувала віртуальну книжкову виставку "Образ Т.Г. Шевченка в художній літературі" (із фондів бібліотеки ).
В центральній міській бібліотеці ім. Тараса Шевченка для дітей пройшов День відчинених дверей "Кожен день з Тарасом Шевченком". Репортаж про захід та про його гостей читайте тут.
Може, щось і пропустила. Тоді добавте в коментарях. А ще краще - діліться своїми новинами у групі Фейсбуку "Бібліотекарі київських публічних". Тоді точно нічого не залишиться непоміченим. Обіцяю.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу