Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

четвер, 19 серпня 2010 р.

Якщо гора не йде до Магомета, то Магомет іде до гори

     Існують різні пояснення походження цього виразу. Вважають, наприклад, що походить він з анекдотичних розповідей, пов'язаних з Ходжа Насреддін, улюбленим героєм близькосхідного фольклору.
Одного разу, коли він видавав себе за святого, його запитали, яким дивом він може це довести. Насреддін відповів, що він велить пальмовому дереву наблизитися до нього і дерево послухається. Коли дива не сталося, Насреддін попрямував до дерева зі словами: "Пророки і святі позбавлені зарозумілості. Якщо пальма не йде до мене, я йду до пальми". Розповідь ця знаходиться в арабському збірнику, що належить приблизно до 1631 року.

     Літній період – пора затишшя у бібліотеках. Поодинокі читачі у читальних залах, трохи більше – в Інтернет-залах.
     Гарним досвідом виходу бібліотеки на вулицю, до людей поділилася з методистами обласних бібліотек Ненсі Девенпорт, заступник директора Публічної бібліотеки Вашингтону (округ Колумбія). Двічі на тиждень книги виносять на розкладки в багатолюдні місця. Це сприяє зростанню інтересу до бібліотеки і її фондів.
     У червні цього року бібліотека ім. К.Симонова ЦБС Дніпровського району провела рекламну акцію «Книжкова парасолька: бібліотека під відкритим небом». На вуличній площадці були виставлені: музичний центр з веселим, ритмічним музичним репертуаром, стелаж з книжковою виставкою, стіл-розкладку з книгами для подарунків перехожим, підготовлено вікторину з простими, веселими і дотепними запитаннями. Яскравими повітряними кульками оформлено вхід до бібліотеки.
     Захід мав великий резонанс серед пересічних громадян мікрорайону. Бібліотекарі отримали величезну кількість теплих слів за свій ентузіазм, за те, що є ще віддані своїй справі люди. Ряди користувачів бібліотекою поповнилися. Бібліотека під парасолькою
     Бібліотека ім. М. Лермонтова Санкт-Петербурга також цього літа «ходила в люди». Акція дала свої результати. Якщо у звичайні дні літа до бібліотеки записувалось по 2-3 користувачі, то літня читальна зала привабила до 70 перехожих.Санкт-Петербург. Бібліотека ім. М.Лермонтова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу