В умовах, коли бібліотекам гостро не вистачає нових надходжень літератури, активізується робота з популяризації літератури за тематичною ознакою та пошуку нових форм її реклами.
Рекреаційну зону читання "Літературний дворик" організовано у ЦРБ ім. Ф.М. Достоєвського ЦБС Солом'янського району столиці. Енциклопедичний словник визначає термін " рекреаційна зона" як природно чи спеціально організована територія, що часто використовується жителями для проведення годин дозвілля (парки, сквери та ін.).
Літературний дворик постійно змінюватиме свої географічні координати. Наразі він переносить своїх відвідувачів у Францію, найромантичнішу країну Старого Світу. Затишний інтер’єр дворику з фотографіями місцевостей Франції налаштовує на позитивний настрій. Виставка знайомить з маршрутом подорожі.
Перша зупинка подорожі «Франція – це...» знайомить з країною - законодавицею моди в різних стилях і сферах життя; з винаходами, без яких людство просто не обійшлося б; з портретною галереєю Великих Французів, які збагатили людську цивілізацію.
Друга зупинка «Неповторна розкіш минулого» розповідає про замки, палаци із французької старовини та найвідоміших представників багатої історії Франції.
Третя зупинка подорожі «Мистецька скарбниця» присвячена різним жанрам мистецтва, без яких ми не можемо уявити мистецтво світу.
Остання зупинка «Літературна муза» найдовша. Вона презентує величезне надбання світової літератури. Адже Франція дала неперевершених поетів, письменників, драматургів. Вона надихала і була музою для літераторів інших країн, які хоча б один раз були тут.
Цікавим є мініатюрний мікс-вернісаж продуктів французьких винаходів і запроваджень, без яких ми не уявляємо нашого сучасного повсякденного життя, але про те, що вони походять із Франції, навіть не підозрюємо.
В рекламі Літературного дворику наголошується, що країну наступної подорожі користувачі можуть замовити у бібліотекарів самі!
Дворик просто замечательный! Занимает мало места, а информации - море! Предлагаю дворик оформить под Японию! Уже представляю себе на стене картины с изображением Фудзиямы, на столике веточку сакуры , а за столиком происходит чайная церемония и замечательные библиотекари в кимоно читают хоку.
ВідповістиВидалитиЧудова ідея. Впевнена, що у колег із Солом'янки ідей і творчості не бракує. Особливо, якщо бачитимуть результат
ВідповістиВидалитиФранція, романтика, молодці! От тільки: "Знайди 10 відмінностей": на першій картинці ("Вона чекає Його") ще є шампанське на столі і ще щось красиве в пляшечці (ну, не оцет же ж:-), на другій ("Вони") пляшечок вже не спостерігається:-) Дегустація входить в процедуру івенту?:-)
ВідповістиВидалитиОфф-топ: Олю, хтось наче у відпустці:-)
Так!:))). Дійсно. А я і увагу не звернула. На столі символи Франції: шампань і ще щось у пляшці форми Ейфелевої вежі. Не думаю, що користувачам таке наливають, але чайком там пригощають. Знаю!
ВідповістиВидалитиНа папері у відпустці, але ж звітність піврічна: циферки, таблички і інформації з кожного району від десяти до півсотні сторінок :(. Встигатиму - щось і на блог виставлятиму, є багато цікавого.
До речі, біблітека у такому романтичному дворику може запропонувати додаткову послугу (платну)"романтичний вечір для двох у Франції" із дегустацією... :)
"Романтичний вечір для двох у Франції"-супер!Особливо,сьогодні-у Всесвітній День Поцілунків:-)(улюблений плакат моїх користувачів, який я колись припхала з Б-ки Конгресу США - Любов в бібліотеці:-), зазирніть подивитись!
ВідповістиВидалитиОтже, натхнення бухгалтерам у розробці калькуляції на платну послугу "Романтичне побаченння у "Франції"! :-)
Олю,гарної відпустки!
Дякую! :)
ВідповістиВидалитиМаленький, но очень милый!
ВідповістиВидалитиОй, клас!! Вже туди хочу, хоч і знаю, що як завжди на такі приємні речі часу найближчим часом знайти не зможу... Молодці! Далі можна Італійський дворик робити :)
ВідповістиВидалитиХочу, хочу, хочу!
ВідповістиВидалитиВи тільки хочете! А ми вже вилітаємо:)
ВідповістиВидалитиІдея дуже креативна і приваблива! Цікавих вам подорожей!
@МБ А этого плакатика "Любовь в библиотеке" у вас в фейсбуке нет?хотелось бы взглянуть..
ВідповістиВидалитиПані Ольго, до речі, ми нещодавно писали про проект Антрацитівської бібліотеки - спортмайданчик від Фонду братів Кличків. Наталія М. казала, що в якійсь києвській бібліотеці є парта Кличка, ним подарована. Ви про це не чули, не підкажете точно? Дякую!
ВідповістиВидалитиПодивіться ось тут
ВідповістиВидалитипро парту Кличків
Більш детальну інформацію про цю легенду отримайте за телефоном 295-16-09 в Ольги Володимирівни
Дуже дякую, пані Ольго! Чудово!
ВідповістиВидалити