...очима провидців пропонує своїм читачам бібліотека ім. М. Костомарова ЦБС Шевченківського району. А я пропоную використовувати досвід колег, які наполегливо прагнуть бути цікавими своїм користувачам навіть в умовах майже повної відсутності нових надходжень до фондів.
Безліч пророків, провидців в усі віки прогнозували як буде жити людство, країни, Всесвіт. Інколи прогнози збувалися, інколи - ні. Єдиний спосіб перевірити чи збудуться пророцтва - побачити все на власні очі. До сонму провидців відносяться і письменники-фантасти. Проте, якщо розібратися, вони, як і вчені, не пророчать – вони просто мріють. Мрії мають здатність збуватися, адже завжди знаходяться сміливці, які здійснюють чужі мрії.
Виставку «Блиск і убогість пророцтв» відкриває література про біблійні пророцтва, виникнення теорії Апокаліпсису, пророцтва Нострадамуса та В. Немчина та ін. А далі йдуть літературні прогнози ХХ століття, як от: «Жуль Верн передбачав в романах…» і «збулося…».
Окремо виділені "Трансплантологія» – М. Бєляєв і М. Булгаков та «Космічні прогнози» - С.Лем, А. Кларк, І. Єфремов та ін. Завершує виставку розділ «Що майбутнє нам готує». Тут представлені твори: Гора Видала, Р. Хайнлайна, Д. Холдемана, А. Стругацького, Орвелла та ін.
Цікаво, ще й оформлено іноземною мовою:-)
ВідповістиВидалитиТак, "Блиск і убогість пророцтв" звучить не гірше. Мабуть, є якась причина, якщо було прийняте таке рішення оформлення виставки.
ВідповістиВидалитиА с каких это пор русский стал "іноземною мовою"?
ВідповістиВидалитиДля одних громадян України російська мова іноземна, для інших громадян України є рідною. Тут не варто сперечатися. Але бібліотеки мають сприяти "розвитку і розширенню сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму у громадян України". (звідси) Отже, це серйозне зауваження.
ВідповістиВидалитиМетою допису було акцентувати увагу на тематичних аспектах книжкових виставок, що мають високу ефективність