
Примірну структуру річного плану роботи ЦБС ви маєте. Основні розділи плану можуть доповнюватися підрозділами відповідно до пріоритетів діяльності ЦБС у наступному році.
Приступаючи до планування, не зайве буде ознайомитись із методичними рекомендаціями План роботи як вид творчості. Не зважайте, що для шкільних бібліотек, адже завдання у нас спільні. Спланувати масову роботу допоможуть рекомендації Львівської обласної бібліотеки для дітей.
2012 рік для України стане визначальним з огляду на деякі події, що є знаковими для розвитку та самопрезентації нашої держави на світових теренах. Перша з подій – Євро-2012 продемонструє наскільки спроможна Україна забезпечити необхідний організаційний рівень для проведення спортивної події європейського масштабу. Друга – вибори до Верховної Ради, покаже, чи визначились українці з тим шляхом, який обрали для подальшого розвитку.
І, нарешті, третя подія, про яку знають лише вузькопрофільні фахівці з державних органів та правозахисні організації, що опікуються правами людини. Це – Універсальний Періодичний Огляд (УПО), що організовується Радою ООН з Прав Людини з метою перевірки стандартів та практики забезпечення прав людини державами-членами Організації Об’єднаних Націй. Практика таких оглядів була введена досить недавно – з 2008 року. Кожний уряд повинен один раз на чотири роки надати Національну Доповідь щодо стану прав людини у своїй країні. Наша держава у 2008 році підготувала і презентувала першу таку доповідь.
Слід пам'ятати, що у наступному році відбудуться вибори до Верховної Ради України та Всеукраїнський перепис населення (Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 1565-р) (це для того, щоб при плануванні залишили трохи часу в резерві)
У своєму щорічному посланні до народу Президент України Віктор Янукович оголосив 2012 рік Роком культури та відродження музеїв, отже, варто подумати, з якими музеями Києва укласти угоду про співпрацю.
Відповідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. N 360-р 2012 рік - рік спорту та здорового способу життя. Тому бібліотекам слід звернути увагу на включення у плани проведення заходів на тему "Спорт і фізичне виховання - утвердження здорового способу життя та зміцнення миру", участь у всеукраїнському конкурсі на кращий малюнок та фотографію зі спортивної тематики та всеукраїнській фотовиставці "Спортивні миттєвості" (жовтень) , участь у фестивалі "Пропаганда здорового способу життя" у рамках Всесвітнього дня здоров'я (квітень), підготовку інформаційних матеріалів за тематикою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні з метою їх презентації під час проведення Всеукраїнської виставки з нагоди відзначення Міжнародного Дня інвалідів, проведення засідань за круглим столом та конференцій з актуальних питань фізичної культури і спорту. Детальніше про це в Розпорядженні КМУ від 27.04.2011 року "Про заходи щодо підготовки та проведення в Україні у 2012 році Року спорту та здорового способу життя".
Також можете запланувати створення або оновлення інформаційних баз даних про оздоровчі та спортивні дитячі заклади столиці "Віддаємо дитину у спорт". Заплануйте інформаційні години, інші форми заходів, що будуть присвячені темі спорту в житті видатних особистостей. Наприклад, "Спорт у житті і творчості Шостаковича". Це також може бути "Жива Книга", тобто зустріч зі спортсменом або людиною, яка відновила своє здоров'я завдяки наполегливій роботі над собою. Можна включити заходи з популяризації книг, що висвітлюють модні сьогодні східні системи оздоровчих гімнастик. Тему спорту можуть розкрити заходи про історію олімпійського руху, олімпійські види спорту, національні види спорту, спортивну славу України, про фізкультуру і здоров’я, нові технології в спорті, спортивних кумирів. Також можна включити заходи з висвітлення досягнень паралімпійських чемпіонів "Сильні духом прославляють Україну".
Цікавою буде тама "Міфи і реалії давньогрецьких олімпіад", інші. Допоможе у проведенні заходів книга Малов, В. И. Сто великих спортивных достижений / В.И. Малов. - М. : Вече, 2007.
Не забудьте, що у 2012 році Україна на державному рівні відзначатиме 200-річчя від дня народження поета-байкаря, белетриста, прозаїка, видавця і громадського діяча Євгена Гребінки. Дивіться Постанову Верховної Ради України .
Не забудьте, що у 2012 році Україна на державному рівні відзначатиме 200-річчя від дня народження поета-байкаря, белетриста, прозаїка, видавця і громадського діяча Євгена Гребінки. Дивіться Постанову Верховної Ради України .
У 2012 році ООН організовує проведення наступних міжнародних років:
Міжнародний рік стійкої енергетики для всіх. Відзначається згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/65/151)
Міжнародний рік коопераціїї. Відзначається згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/64/136)
70 років з часу підписання (1942) Декларації 26 держав-учасниць антигітлерівської коаліції, що стала початком створення ООН (1945)
Нагадую, що 2003 — 2012 рр. оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2001) Десятиріччям грамотності: освіта для всіх.
2012 - Всесвітній рік кажана. Рік кажана - кампанія, ініційована Угодою про збереження популяцій європейських видів кажанів (EUROBATS). Кампаніюпідтримано UNEP - Програмою Об'єднаних націй по збереженню навколишньогосередовища. На 6-й Зустрічі сторін EUROBATS Угоди одностайно прийнято резолюцію щодо оголошення 2011 та 2012 років Роком кажана: 2011 рік - Рік кажана в Європі, 2012 - Всесвітній рік кажана.
В 2012 році Київ буде відзначати 1530-ту річницю з часу заснування міста.
Голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов доручив управлінням та профільним заступникам приступити до планування святкування Дня Києва.
Визначними датами у громадсько-політичному житті України і Києва у 2012 році є:
975 років від заснування бібліотеки Софійського собору (бібліотека Ярослава Мудрого, 1037) 825 років з часу першої літописної згадки назви "Україна" стосовно земель південної Київщини та Переяславщини (1187);
500 років перемоги українсько-литовського війська на чолі з князем К. І. Острозьким у битві з татарами під Вишневцем (1512);
325 років з часу обрання гетьманом України Івана Степановича Мазепи (25.07.1687);
175 років з часу випуску «Русалки Дністрової» — першого західноукраїнського альманаху;(Постанова Верховної Ради України).
175 років з початку спорудження будівлі Київського Університету (архітектор В. І. Беретті) (1837);
150 років від початку проектування та будівництва Володимирського кафедрального собору (архітектори: І. Шторм, П. Спарро, О. Беретті) (1862);
90 років з часу створення Книжкової палати України (27.06.1922);
90 років з часу створення Л. С. Курбасем театру "Березіль" (1922);
90 років з часу створення Національного музею російського мистецтва (1922);
90 років з часу заснування видавництва АН України «Наукова думка» (1922);
90 років із часу заснування (1922) Українського наукового інституту книгознавства (УНІК);
80 років (1932) вшанування пам'яті жертв голодомору;
80 років з часу заснування видавництва «Мистецтво» (1932);
80 років з часу урочистого відкриття Дніпрогесу (10.10.1932);
80 років з часу створення Спілки композиторів України (2.06.1932);
80 років із дня утворення Київської області (1932);
70 років з початку звільнення України від німецько-фашистських окупантів (18.12.1942);
60 років тому у Києві відкрито перший в Україні планетарій (1952);
30 років тому відбулося відкриття обеліска місту-герою Києву у столиці України;
20 років тому у Києві відбувся Перший світовий конгрес українців (1992);
20 років з часу затвердження Президією Верховної Ради України Указу "Про Державний гімн України" (15.01.1992)
Календар знаменних та пам'ятних дат і перелік публічних бібліотек Києва, які відзначатимуть у 2012 році свої ювілеї, дивіться на сайті Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.
Спасибо за информацию.Да,бурный ожидается год.И выборы и перепись.
ВідповістиВидалитиДякуємо за інформацию!Наступний рік дуже буде творчий.
ВідповістиВидалитиДякуємо за інформацію!
ВідповістиВидалити)))) Готується методичне видання з планування роботи бібліотеки з більш повною інформацією та з переліком загальноміських заходів з підвищення фахового рівня. Вже після 10 листопада.
ВідповістиВидалитиДуже вдячна за інформацію. Вже сьогодні своїм дівчатам давала цю нову інформацію. На Вашу адресу, пані Ольго, почула багато теплих слів і дякування за те, що так рано і вчасно підготували такий матеріал.
ВідповістиВидалитиДякую.Мені дуже приємно). Десь у п'ятницю виставлю зразки соціальних міні-проектів з окремих напрямів діяльності. Так що заглядайте! )
ВідповістиВидалитиДякуємо за своєчасну та корисну інформацію!
ВідповістиВидалитиЩиро вдячна за змістовну і так необхідну інформацію
ВідповістиВидалитиВам дякую за відгук! Приємно знати, що не даремно старались :)
ВідповістиВидалитиДякуємо (від себе і клег по масовій бібіотеці) за потрібну і корисну інформацію. Особливо за видами і типологією заходів. Так само вражає і їх тематика. Досить багато потрібної інформації по методичній роботі і роботі з читачами.
ВідповістиВидалитиДякую вам за відгук. Так приємно знати, що матеріал використовується і допомагає!!! Відразу настрій покращується!!! ))))
ВідповістиВидалитиДякуємо за корисну інформацію.
ВідповістиВидалитиТа коли ви вже навчитесь писати на українській мові, пенове кореспонденти??? Не "Евро-2012", а "Євро-2012". Йолопи!!!
ВідповістиВидалитиЗ огляду на те, що цей коментар написали Йолопи (підписались же!), Йолопам пораджу надалі писати пАнове через а, а не через е. А до того ж, пишуть українською мовою, а не на українській мові.))) Дякую. Підправила.
Видалити