Загальновідомо, що прививати дитині любов до читання потрібно з перших років життя.
Одна із бібліотек Данії першого вівторка кожного місяця запрошує у Материнську кав'ярню. Кав'ярня відкрита для батьків, які мають дітей віком до 1 року. Тематика зустрічей різна: це рекомендації для батьків, огляди цікавих книг, практичні гімнастичні вправи для дітей, поради і практичні приклади від фізіотерапевта як поєднувати післяродову гімнастику матері із сенсорними іграми для дитини. Запрошені медичні фахівці навчають як покращити сон дитини, зробити його спокійним, а масажисти навчають батьків робити дитині правильний масаж.
Для того, щоб стати учасником заходів, потрібно лишень попередньо зареєструватися.
Робота бібліотек з молодими батьками-іммігрантами реалізується за спеціально розробленими проектами. Один із них - "Читання та навчання матерів з груп етнічних меншин у бібліотеці".
Дуже важливо, щоб діти ще до школи оволоділи данською мовою. Бібліотеки орієнтують на це, передусім, батьків. Адже знання мови дасть можливість їх дітям бути гарно інтегрованими у данське суспільство. Зважаючи на те, що для такої категорії жителів потрібен особливий підхід, розроблена поетапна система залучення до бібліотеки, що включає:
-перший візит в місцеву амбулаторію і коротку розмову з медичними працівниками про бібліотеку, про важливість стимулювання в іммігрантів вивчення данської мови, читання вголос для дітей книг данською мовою;
другий візит. Медсестри приводять у бібліотеку групу матерів із дітьми, де для них проводиться коротка презентація ресурсів та послуг бібліотеки, ознайомлення з правилами користування, екскурсія по бібліотеці і, звичайно, кава і соки. Спілкування під час перших двох візитів відбувається за допомоги перекладача, який приходить разом із медсестрами;
третій-п'ятий візит. Запрошується група матерів із дітьми уже без супроводу медсестер. Але з перекладачем. Під час візиту проводяться голосні читання книг данською мовою, вірші і джингли, розглядаються ілюстровані книги. С собою додому дитина отримує одну з таких книг в перекладі її рідною мовою (якщо такі є у бібліотеці).
Матерям рекомендують привести з собою інших членів родини.
А ось досвід залучення до читання мам та їх діток від бібліотеки ім. К. Симонова Дніпровського району столиці. Разом із дитячою поліклінікою проведено акцію "Читаємо з пелюшок". Мета - покращання обізнаності батьків з питань догляду за дітьми та акцентування на значенні читання для успішного розвитку малюків. Ось так це відбувалося...
Ольга, мне это показалось или действительно текст располагается на пеленке? Просто здОрово - Чтение с пеленок, выполненное на пеленке)))
ВідповістиВидалитиЭто на ватмане. Но идея с пеленкой заслуживает внимания ))). Спасибо!
ВидалитиСпасибо за идею. Мы будем продолжать работу в этом направлении и обязательно используем пеленки.
ВидалитиЩе раз щиро вдячні за ідею. Маємо і свої міркування, але ваші вдихнули багато нового. Раді спілкуватись.
ВідповістиВидалити