До бібліотек Оболоні у мене особливе ставлення... трепетне. Тут я колись починала. Тут і досі працюють колеги, яких дуже поважаю.
Під час візиту в бібліотеки у розмові з колегою, яка вперше знайомилася з ними, намагалася оцінювати їх стримано, більше спостерігаючи за її реакцією. Вона була вражена, а мені це було приємно.
Біда для усіх бібліотек Києва однакова: дуже обмежене фінансування на придбання книг і просто катастрофа з передплатою періодичних видань. Бібліотекам з Інтернетом простіше утримувати користувача, а от без нього - дуже сутужно. Проте бібліотекарі знаходять, чим зацікавити користувачів.
Бібліотека імені Панаса Мирного. Просторе відремонтоване приміщення, цікава виставкова і соціокультурна робота. Затребувана бібліотека як місце зустрічі для творчих мешканців мікрорайону. Один із віршів користувачки бібліотеки, присвячений Лесі Українці, дістався мені у дарунок. Збираються тут молоді поетичні обдарування - студенти університету ім. Б.Грінченка.
Прикрашають стіни тематичні вітражі, присвячені життю і творчості Анни Ахматової. Їх художній дизайн створено бібліотечним художником. А ще тут просто кипить народознавча діяльність: користувачі вивчають петриківський розпис, усі можливі види декоративно-прикладного мистецтва. У рік Тараса Шевченка користувачам пропонується гуртом вишити бісером шевченкову Катерину. А ще безплатний для користувачів Інтернет (проводовий і wi-fi), красиво, сучасно, затишно. Бібліотека надає доступ до власного електронного каталогу. За такими бібліотеками - майбутнє.
Вражає бібліотека імені Самеда Вургуна. Азербайджанська громада Києва дбає про бібліотеку. У 2006 році з нагоди 100-річного ювілею від дня народження Самеда Вургуна за ініціативи та сприяння Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, Конгресу азербайджанців України та за підтримки Оболонської райдержадміністрації на подвір'ї бібліотеки відкрито пам'ятник поету. Автор - азербайджанський скульптор Сейфаддін Чурбанов.
Завершено ремонт приміщення. Вражає продуманість деталей дизайну. Ділюся з вами відзнятими під час відвідування світлинами.
Хол бібліотеки |
Зала для зустрічей (вітальня) |
Читальна зала. Інтернет. Wi-Fi |
У центральну районну бібліотеку імені О.Пушкіна ми потрапили акурат на захід. Презентувала свою творчість поетеса Лариса Петрова. З рук авторки і ми отримали в дарунок збірки її чудових поезій. Сюрпризом для гості було підготовлене працівниками бібліотеки слайдшоу за її творчістю. Віртуальні виставки постійно демонструються на плазмі в читальній залі і присвячуються, як правило, актуальним історичним, народознавчим, літературним датам і подіям.
Хол бібліотеки |
Детальніше про діяльність бібліотеки - на сайті.
Л.І.Розмаїта |
Дякуємо, Ольго Іванівно, за теплі слова. Обіцяємо що і надалі будемо робити все від нас залежне. І звичайно завжди раді Вас бачити.
ВідповістиВидалити