Не лякайтесь цієї термінології, а звикайте до неї. І плекайте надію, що і у нас колись буде таке диво. RFID (англ. Radio Frequency IDentification, радіочастотна ідентифікація) — метод автоматичної ідентифікації документів, коли посередництвом радіосигналу зчитуються чи записуються дані, що зберігаються в так званих транспондерах, або RFID-мітках (RFID-тегах). Зчитувач називається рідер або інтеррогатор. Тобто, берете рідер і робите перевірку фонду або оперативненько знаходите на полицях необхідне видання. Звичайно, що впровадженню такої технології передує велика підготовча робота .
Такий пристрій я вперше побачила у публічній бібліотеці м. Ольборг (Данія). Та виявляється, що таке обладнання використовують і українські бібліотеки. Правда, не публічні.
Наукова бібліотека Української академії банківської справи (м. Суми) - надсучасна бібліотека, відкрита у новозбудованому приміщенні наприкінці 2009 року. Бібліотеку побудували за півтора року за кошти в розмірі 100 млн грн, що виділені Нацбанком.
Штат бібліотеки - 20 працівників. Автоматизованих робочих місць - 140 АРМів. Вражають масштаби бібліотеки та рівень автоматизації. Кількість користувачів (за єдиною реєстрацією на початок 2010 року) - 3268. Звичайно, це студенти та викладачі. Зацікавились? Тоді подивіться
Офтоп. Вже ніби якось запитував - розкажіть про що це фото?
ВідповістиВидалитиУ ЦБС Дніпровського району відбувся конкурс професійної майстерності. 1-е завдання конкурсу "Моя бібліотека..." (презентація бібліотеки, підготовлена заздалегідь). 2-е -за 5 хв. презентувати книгу, вибрану з мішка навмання. І 3-є - достойно вийти з конфліктних або складних ситуацій, що трапляються на обслуговуванні. До проведення конкурсу були залучені представники райдержадміністрації і депутати. Переможці отримали цінні подарунки. Було класно! Вийду на роботу - створю ще один веб-альбомчик.
ВідповістиВидалити