Закінчилася пора відпусток. Користувачі бібліотек в очікуванні нової хвилі ентузіазму і творчості бібліотекарів. Проте все частіше я чую слова про хронічну втому і професійне безсилля бібліотекарів. Так-так, цей стан науковці назвали професійним вигорянням. І притаманний він не лише бібліотекарям, але й людям інших професій.
Вирішення проблем, пов’язаних з впровадженням нових комп’ютерних технологій, психологічні бар'єри у більшості працівників бібліотек перед технікою, погоня за кількістю користувачів в умовах, коли уже 2 роки поспіль місцевою владою не виділяються кошти на придбання нових книг, спостерігання за бурхливим розвитком бібліотек європейських країн із втратою надії коли-небудь наздогнати їх, все це провокує таке психосоматичне захворювання як синдром професійного вигоряння і синдром хронічної втоми.
Всі ми в один голос стверджуємо, що влада недооцінює роль бібліотек у суспільстві. А бібліотека реально дотягує до її оцінки владою?
Нам потрібно усвідомити себе. Зміни можливі лише тоді, коли в суспільстві накопичується критична маса людей, які вміють мислити по-новому. Тих, хто готовий ризикувати і виходити за рамки звичної життєвої рутини. Готовий робити божевільні вчинки, вести себе нелогічно, на погляд більшості - безглуздо, і за великим рахунком відмовитися від виживання. Просто для того, щоб жити і працювати в задоволення.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.