Нещодавно Бібліотекою Конгресу США обрано нового поета-лауреата. Про це повідомляє сайт бібліотеки. Ним став Філіп Лівайн, детройтський поет.
ЦІкаво, що посада поета-лауреата була придумана у Великобританії ще у XVI стролітті і по суті означала придворного поета.
Нині поет-лауреат США - офіційний поет Бібліотеки Конгресу. Це звання введено законодавчим актом Конгресу в 1985 році. До переліку основних обов'язків поета-лауреата входить читання лекцій і публічні виступи, консультування Бібліотеки Конгресу з її літературних програм, рекомендації поетів, імена яких гідні внесення до архіву Бібліотеки. Поет-лауреат отримує стипендію 35000 доларів на рік. На відміну від Великобританії, де звання "поет-лауреат" присуджується довічно, у США це звання присуджується на термін 1-2 роки. До речі, з 1991 по 1992 рік цю посаду займав Йосип Бродський.
Я вже якось писала про практику закріплення письменників при стокгольмських публічних бібліотеках, де письменник має свою кімнату, проводить роботу з дітьми, веде з бібліотеки свій блог.
Чи є поети-лауреати при наших публічних? Вважаю, що є. Щоправда, без стипендії. У Публічній бібліотеці імені Лесі Українки цю посаду уже багато років займає поет Микола Данилович Сом. Саме завдяки його старанням успішно працює Клуб бібліотекарів при НСПУ, відбуваються цікаві літературно-мистецькі заходи.
А якого письменника ви вважаєте поетом-лауреатом своєї бібліотеки?
В бібліотеці ім. В.Маяковського поетом-лауреатом сміливо можна вважати Владислава Недашківського!
ВідповістиВидалитиПогоджуюсь!
ВідповістиВидалитиА Ольга Страшенко є письменницею-лауреатом Дарницької ЦБС
ВідповістиВидалитиЧудово, список лауреатів поповнюється :)
ВідповістиВидалити