У період карантину значно пожвавилася робота бібліотек з використання відеосервісів для відеовключень і спілкування з користувачами та створення відеороликів. Нижче - доступно про те як створити відеоролик в програмі Кіностудія (MOVIE MAKER).
Більшість бібліотекарів не є фахівцями з відеозйомки, але ми маємо зважати на деякі моменти, аби покращити її якість. Ось кілька найкращих практик для зйомок:
- Не сидіть прямо перед вікном, або спиною до нього. В ідеалі вікно має бути трохи подалі від вас, або збоку під неглибоким кутом.
- Використовуйте світильники, щоб вирівняти світло з вікна. Постарайтеся, щоб світло було збалансованим з обох боків.
- Якщо додаткове світло занадто яскраве, спробуйте приглушити світло восковим папером.
- Використовуйте простий фон і уникайте навантажень фону різними речами. Навіть книжкова полиця на задньому фоні може відволікати увагу глядача.
- Якщо у вас немає штатива і затискача телефону, знайдіть інший спосіб кріплення. Торшер або висока книжкова полиця можуть замінити штатив. Прищіпки, скотч - для кріплення телефону до "штатива".
- Формуйте кадр так, щоб ваше обличчя та плечі заповнили більшу половину екрану, з вільнимм місцем збоку для текстів. Наші віртуальні «я» замалі порівняно з нами в реалі. Важливо, щоб наші глядачі чітко бачили нашу міміку.
Створення відео у порівнянні з реальними сюжетами - складне завдання . Але це дозволяє нам проявляти гнучкість і фантазію. Наприклад, одягнутися у відповідний костюм, розповідаючи про героїню якоїсь книжки, співати в банан, чи ручку від скакалки замість мікрофона, ввести в кадр домашнього улюбленця...
Бібліотекарі постійно адаптовуються до потреб громади, і будуть продовжувати це робити. Пам'ятайте, cьогодні особливо важливо тримати зв'язок із своєю аудиторією, підтримувати її, інформувати і надихати.
Дякуємо! Нам багато чому ще прийдеться навчитися.
ВідповістиВидалитиДуже сподобалась дана стаття появився стимул попробувати зробити відеокліп про бібліотеку в якій я працюю.
ВідповістиВидалити