Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

середа, 8 червня 2016 р.

Мозаїка вражень від бібліотек Святошинського району

У Святошинському районі Києва найбільше публічних бібліотек  з промовистими назвами, що на усі часи: "Джерело", "Свічадо", "Промінець", "Книжкова світлиця". І працюють тут віддані своїй справі і Україні бібліотекарі. Це відчувається у кожній бібліотеці попри те, що не кожна має сучасний ремонт і життєво необхідне технічне забезпечення. З десяти бібліотек дев’ять підключені  до мережі Інтернет. Але низький рівень забезпечення комп'ютерною технікою дозволив лише у двох бібліотеках відкрити інтернет-центри для користувачів - 9 точок доступу до Інтернету для мешканців району, значна кількість яких відносяться до категорії соціально-незахищених. Без підтримки місцевої влади бібліотекам з цією проблемою не впоратися, попри усі їх старання по залученню позабюджетних коштів на підтримку та розвиток. Маю надію, що влада району належно оцінить внесок бібліотек в культурно-просвітницьку діяльність району, адже лише за минулий рік на офіційному сайті Святошинської районної в місті Києві адміністрації розміщено 350 статей, присвячених діяльності бібліотек ЦБС.
  При відвідуванні бібліотек найбільше впадає в вічі наявність у кожній куточків, тематичних полиць, присвячених болючій темі сьогодення - бойовим діям на Сході України.


 
Бібліотеками району ведеться цілеспрямована робота з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Свої напрацювання вони виклали у методичному виданні «Усе моє, все зветься Україна». Раджу скористатися.

Publish at Calameo

Цікаві бібліотеки своєю діяльністю на розвиток творчості користувачів. Ось такі виставки творчих робіт користувачів нікого не  залишають  байдужими. В бібліотеці ім. В.Стефаника.
Надзвичайно різнопланова творча робота проводиться з дітьми. До прикладу, у бібліотеці "Книжкова світлиця" діє комплексна програма розвитку дитини «Сто цікавих ідей для наших дітей»,  в рамках якої працює клуб «Родинне вогнище», безоплатні гуртки: м’якої іграшки, малювання, квілінгу, розвитку дитини дошкільного віку. Протягом року працівниками бібліотеки проводиться близько 50  занять з розвитку дітей дошкільного віку; організовані великі народознавчі та  родинні свята, в яких беруть участь «Театр книги», театральний гурток «Інтонація», творче об’єднання «Майстерня «Забава» Центру позашкільної роботи Святошинського району, що є партнерами бібліотеки.
Невтомними гвинтиками цієї великої і важливої роботи є скромні і тендітні працівниці, як на світлині, зробленій сьогодні у цій бібліотеці:

Саме малими гуртківцями зроблено декоративне оформлення приміщення бібліотеки, що гостро потребує ремонту та осучаснення.

Напевне, такої бібліотеки ви не побачите більше ніде. Бібліотека туркменської  літератури ім. Махтумкулі. 
 


Думаєте, цей текст складають літери  арабського алфавіту перського  стилю? Ні, це українські літери. Переконайтеся. :)
 

Вражаючу колекцію книг з автографами відомих авторів, які у різні роки провели не одну зустріч з читачами,  ви зможете переглянути у бібліотеці "Джерело". Серед інших - подарунок бібліотеці від нашого незабутнього Миколи Даниловича.
 
 Ще трохи цікавинок від бібліотек району, що варто запозичити:


 
Гарна, доброзичлива атмосфера, кіт поважного віку і розмірів, який зустрічає відвідувачів на порозі, зелень, квіти, - деталі антуражу бібліотек Святошинського району, що не забуваються.Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу