Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

середа, 19 червня 2013 р.

Відчиніть для усіх свої робочі кабінети

Деякі з бібліотек один день, деякі -  декілька на рік проводять "Дні відкритих дверей", аби продемонструвати користувачам роботу бібліотекаря, що залишається невидимою, показати більшість процесів із середини. І скаржимося, що професію бібліотекаря недооцінюють. Стереотип бібліотекаря не так просто змінити,  якщо зміни не відбуваються у нашій свідомості. "У мене робота паперова. Хай це робить систадмін", - доводиться чути у відповідь від деяких колег на прохання відсканувати обкладинку книги для сайту. Раджу таким колегам прочитати ось цей матеріал та ознайомитись із ресурсом,  створеним норвезькими колегами - Бібліотекар. 
Сторінка вміщує інформацію про освіту сучасного бібліотекаря та особливості професійної діяльності. Інтерв'ю, що взяті у 24-х бібліотечних працівників Осло, демонструють найважливіші грані діяльності сучасного бібліотекаря.
Яким сьогодні є у світі фахово підготовлений бібліотекар?
Бакалавр бібліотекознавства та інформатики забезпечує експертизу в області організації, зберігання та пошуку інформації. Поширення літератури і культури є основою його діяльності.
Наголос робиться на цифровій грамотності та використанні нових технологій. Бібліотекар має навички в  сфері планування та управління бібліотечною діяльністю. Бібліотекар відбирає, організовує та ідентифікує документи на традиційних та електронних носіях інформації, створює  системи пошуку  інформації. Бібліотекар  допомагає і консультує кейс-менеджерів (кейс-менеджмент (від англ. case management) – управління випадком, тобто надання послуг клієнтам відповідно до їхніх індивідуальних потреб) і користувачів зі створення ефективних систем для пошуку інформації. Крім того, багато бібліотекарів займаються інформаційною архітектурою, проектуванням та обслуговуванням веб-сайтів.
Доповнюють ресурс  трейлери до фільмів бібліотечої тематики.
Хто готовий дати інтерв'ю про специфіку та особливості своєї бібліотечної діяльності?

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу