Витоки бібліотек починалися із храмів, культових споруд. Майже усі бібліотеки античності були при храмах. Перша у Київській Русі бібліотека була створена у Софійському соборі. Сьогодні ми намагаємося усіма можливими способами позбутися "храмовості" наших бібліотек, зробити їх простір затишним, зручним і комфотним для кожного. Але вони завжди залишатимуться осередками духовності і культури.
Коли йдеться мова про бібліотеки ім. М.Реріха та В.Чкалова, що у Солом'янському районі столиці, перед очима відразу постають чудові настінні розписи їх приміщень. Автор розписів - художник Юрій Нікітін. Сьогодні його роботи зберігають церкви Росії, Грузії, України, колекція екс-президента України Л. Кучми, Музей історії Києва; Музей Меджімур'є (Чаковець, Хорватія), Острозький Історико-культурний заповідник (Острог, Україна); Музей книги і книгодрукування (Острог, Україна), Колекція Національного Університету "Острозька академія", посольство Угорської республіки в Україні (Київ, Україна), колекція екс-голови Верховної ради України Олександра Ткаченка; приватні колекції у Великобританії, Греції, Грузії, Ізраїлі, Литві, Німеччині, Польщі, Росії, Франції, Хорватії , США, Україні.
Стіни цих бібліотек зберігають його перші роботи, а приміщення потребують капітального ремонту. І дуже важливо, аби в районному бюджеті знайшлися кошти і на ремонт, і на реставраційні роботи художніх настінних розписів, що демонструють одвічну місію бібліотек - духовне начало суспільства.
До вашої уваги - декілька фрагментів розпису.
Настінні розписи бібліотеки імені В.Чкалова
Безусловно, это искусство! А раз так - очень будет жаль, если во время ремонта стены просто закрасят. Очень надеюсь, что все как-то устроится: найдутся и средства, и специалисты.
ВідповістиВидалитиКрасота - тоже воспитывает....
Настенные росписи, к тому же, придают библиотекам свой облик. И несут глубокое символическое значение. Обычной публичной библиотеке сегодня ой как сложно надеяться, что кто-то из художников согласится приложить руку к ее оформлению. Главное, сберечь то, что имеем.
ВидалитиХочеться сказати, що в бібліотеці ім. М.Реріха настінні розписи все таки відреставровано, - і до цього приклав руку, відчуття збереження авторського задуму,і що не маловажливо, власні матеріальні ресурси, прекрасний молодий художник, солом'янчанин Олександр Грачов http://gra4ov.blogspot.com/
ВідповістиВидалитиДякую за коментар :). Так, мені відомо. І це чудово! Сподіватимемося, що й сучасний ремонт бібліотеки не за горами.
ВидалитиА Олександру Грачову респект!Ще не все втрачено, коли є у нас такі талановиті люди та ще й благодійники.
Видалити