Я вже неодноразово писала про те, що в багатьох європейських бібліотеках пропонується послуга допомоги школярам у виконанні домашніх завдань. Як правило, дітям, які приходять у бібліотеку виконувати домашні завдання, допомагають волонтери. Цей бібліотечний проект користується великим успіхом.
З червня 2009 року у Данії реалізується проект "Домашнє завдання Online", що профінансовано з соціальних резервних фондів до 2014 року. За управління та реалізацію проекту відповідають представники Міністерства у справах дітей
та освіти, Агенція культури та Національна бібліотека, на базі якої здійснюється цей проект. Основною цільовою аудиторією проекту є діти та підлітки 6-10-го класів з неблагополучних районів. В рамках проекту буде розглянута можливість включення і студентів початкової професійної освіти.
Помічниками у виконанні домашніх завдань онлайн є добровольці, як правило, студенти, які прагнуть допомогти школярам та отримати досвід викладання, і яким подобається вивчати та проваджувати нові технології і нові технічні можливості для навчання. Вони працюють в онлайн колл-центрі Державної бібліотеки в
Орхусі, а з серпня 2012 року діє аналогічний колл-центр у
Королівській бібліотеці в Копенгагені.
Крім того, є група помічників волонтерів із співробітників ІТ-фірм, яка з квітня 2012 року зареєструвалась у якості домашньої "прислуги", допомагаючи безпосередньо із власних офісів Ольборга і Оденсе.
Технічна платформа
Школярі та студенти можуть отримати допомогу у виконанні домашніх завдань з данської мови, англійської мови, математики та ін. предметів за адресою www.lektier-online.dk з понеділка по четвер кожного тижня з 16.00 до 20.00 та у неділю з 17.00 до 20.00.
Спілкування учнів та вчителів відбувається практично в реальному часі з
допомогою чату, веб-камери, спільного використання файлів і цифрової
дошки, де можна використовувати інструменти для письма та для
малювання. Використовується Adobe Collaboration Services,
використовується також Google Docs як доповнення, так що в разі потреби можна обмінюватися документами. Можна отримувати допомогу у виконанні домашніх завдань цілком анонімно. Для початківців пропонується відеоурок користування ресурсом.
Звичайно, оцінюючи ситуацію в нашій країні, не наважусь сказати, що такий проект у нас можливий у найближчій перспективі. Але, щоб там хто не говорив, які б найпесимістичніші прогнози майбутнього бібліотеки не малював - а її роль в усі часи, в усі етапи розвитку людства очевидна.
Якщо вам цікаві публікації цього блогу - приєднуйтеся до прихильників блогу у правій боковій колонці блогу (сайдбарі).
Якщо вам цікаві публікації цього блогу - приєднуйтеся до прихильників блогу у правій боковій колонці блогу (сайдбарі).
Так програма діє і в американських бібліотеках. Хочу підкреслити, що бібліотекарі не виконують домашні завдання за учня, а допомагають йому, створюють умови тощо. У нас це зробити абсолютно реально. Тільки треба, щоби батьки знали, що діти після школи можуть піто до бібліотеки і робити там домашні завдання. А консультації он-лайн - далі буде :-)
ВідповістиВидалитиЩе 2 роки тому піднімала це питання перед колегами. Створити умови - то звичайно важливо, але й мати волонтерів-старшокласників, які добре знають предмет, ту ж математику, теж не менш важливо. Поодинокі приклади бібліотек, де діти роблять домвшні завдання є. А почати потрібно зі школи, з розмови з дирекцією. Адже деякі із старшокласників планують вступати у педагогічний. У бібліотеці зможуть пройти тест на профпридатність :). А потім - прорекламувати на батьківських зборах. Тоді дійсно це запрацює.
Видалити