Пам'ятаю, як Кеті Шекетофф мене заспокоювала, коли під час відвідин публічних бібліотек Данії мені важко було стримувати емоції від враження. Вона тоді сказала приблизно так: в Україні бібліотеки непогані. У Мексиці набагато гірші. Звичайно, для заспокоєння можна порівнювати себе з гіршими, але ж не для прогресу.
Ми часто думаємо так: от мали б ми бібліобуса, ото почалося б просування читання! От мали б ми бібліотеку площею 5 квадратних кілометрів, як в Хьорнінгу, - ото було б у нас відвідувачів!
А по суті - дуже багато залежить від бібліотекарів: від їх вміння працювати з владою, громадою, спонсорами, від розуміння своїх прямих обов'язків.
Припасла в чернетках ролик про бібліотекаря за покликанням душі із Колумбії. Та по ньому вже проїхався Бібліотечний автобан, продемонструвавши ще один вид бібліобуса - бібліовіслюка. Я ж хочу, щоб ви подивились на цей ролик під іншим кутом, різнопланово (як це любить один Пан).
У Колумбії, в невеликому містечку Ла-Глорія, повідомляє сайт, вчитель початкової школи Луїс Соріано впродовж 10-ти років кожен свій вихідний на своїй мобільній бібліотеці - Бібліовіслюкові їздить у гори і через поля в села, де на нього з нетерпінням чекають діти. Він твердо вірить, що залучення до читання людей, які не мають доступу до книги, зможе поліпшити країну і відкрити можливості для майбутнього покоління Колумбії. Він планує разом із дружиною побудувати першу публічну бібліотеку в Ла-Глорії, де, нарешті, зможе виставити для відвідувачів усю свою колекцію книг.
На сайті такоже міститься заклик допомогти Луїсу пожертвами та книгами для здійснення його благородного плану.
Звичайно, я не закликаю сідати, як герой відеоролика, на віслюка - і в маси! І справа навіть не в тому, на чому він транспортує книги. У кожній країні своя ситуація і свої можливості. Головне оте покликання душі. А методи поширення книги завжди знайдуться.
Правильно, в першу чергу, все залежить від бібліотекарів
ВідповістиВидалитиІ я з цим погоджуюсь... реально в Києві багато бібліотек серед тих, які я знаю, мають майже однакові приміщення і працюють в однакових умовах. Але одні мають свій стиль, їм є що показати, а другі так собі, сіренькі
ВідповістиВидалити