Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

середа, 27 січня 2016 р.

Публічні бібліотеки Данії у 2014 р. Трохи статистики.

Усі показники роботи публічних бібліотек Києва вже зведені, залишилось звірити декілька позицій, - і звіт 2015 за формами 6-НК та 80-а-рвк попрямує у відповідні інстанції.
Завжди цікавило, а як виглядає статистика по публічних бібліотеках Данії, коли вона ведеться не для підтвердження групи по оплаті праці, а для аналізу та виробленя стратегії розвитку? Сподіватимусь, що і вам буде це цікаво. Адже це про Данію! ))).
Отже. У 2014 році Агенція по культурі знову видала публікацію «Публічні  бібліотеки в цифрах», що базується на даних Агенції та річної статистичної звітності, так званого «бібліотечного барометра».
Цифри показують, що типова данська публічна бібліотека сьогодні виступає в якості місця неформального навчання, натхнення і місця для зустрічі, адаптована до потреб місцевої громади та різних категорій користувачів. Третина бібліотек країни є культурними осередками для громад.
Останні п'ять років число бібліотек є стабільним. У 2014 році налічувалося загалом 484 публічні бібліотеки з колекціями інформаційних ресурсів: центральні бібліотеки, філії та мобільні бібліотеки. (Прим. Нагадаю, що населення Данії – 5,5 млн.) З 2010 року збільшилося число так званих точок обслуговування, де користувач може повернути бібліотеці взяті у користування бібліотечні матеріали та забрати замовлені.
Постійне збільшення числа відкритих бібліотек
Все більше і більше бібліотек пропонують користувачам доступ до бібліотеки в час, коли там відсутній персонал: передусім вранці, ввечері та у вихідні дні. На кінець 2014 року налічувалося в цілому 260 так званих відкритих бібліотек. В порівнянні з 2013 роком - на 65 більше. Години роботи без бібліотекарів в даний час складають 61 відсоток сукупного часу роботи бібліотек.
Відвідування, користувачі, документовидача
З 2010 року кількість фізичних відвідувань є стабільною: на рівні близько 36 млн. Все більше і більше людей використовують електронні послуги, наприклад, спільні мережеві сервіси, особливо Litteratursiden (література), а й Filmstriben (кіно) і Netlydbog (аудіокниги).
З 2013 по 2014 року кількість активних позичальників  збільшилася на 50 000  і становить трохи більше 1,8 млн.  Показник кількості видачі фізичних матеріалів впав до 37,3 млн. ( -2,4 млн.) (Прим.: У них це можливо, у них немає обов’язкового для виконання показника по документовидачі для віднесення бібліотеки до групи по оплаті праці :).  Особливо музичних дисків. Показник видачі фізичних книг склав 27,6 млн., в той час як видачі електронних книг - 1,6 млн. кредитів. (Прим.: мається на увазі аж ніяк не видача пристроїв для читання, а безплатне отримання користувачем на власний гаджет текстів книг через проплачений бібліотекою доступ до легальних електронних бібліотек).
У 2014 фонди публічних бібліотек Данії поповнилися на 1 млн. нових книг (лише на 2% більше показника попереднього року і на 10% в порівнянні з 2010-им.)
Показник кількості бібліотечних заходів у 2014 році  склав понад  18 500 (на 13 відсотків більше ніж у 2013-му і на  38 відсотків більше, ніж у 2011-му). Збільшилась кількість зустрічей з авторами та музичних заходів.  
Навчання та конференц-зали
Бібліотеки все більше використовуються в якості місць для неформального навчання та проведення лекцій, конференцій, дискусій. А також для навчання громадян користуванню адміністративними е-послугами. У 2014 році, до прикладу, в 85 із 98 муніципальних бібліотек були відкриті IT-кафе (на 17 більше, ніж рік тому).
(Прим. А у нас? Принаймні, маю цифру, що у порівнянні з минулим роком кількість публічних бібліотек з проводовим інтернетом збільшилась аж на 2 та складають 79 бібліотек із 139-ти.)
Все частіше бібліотеки пропонують різні семінари, де громадськість може брати участь, відкривати і творити. Бібліотеки розробляють нові форми сприяння, співробітництва та професійної компетентності. Користувачі, до прикладу,  можуть творчо працювати з цифровими і фізичними матеріалами, користуватися у бібліотеках  3D-принтерами, лазерними різаками та іншими продуктами нових технологій.
У 2014 році нові бібліотеки були побудовані в 9 датських муніципалітетах. 17 муніципалітетів відновили приміщення бібліотек, в той час як 47 змінили дизайн інтер'єру. Таким чином, високий рівень активності, розпочатий з 2013 року, триває. (Прим. Нам і не снилось! На фоні сьогоднішніх економічних проблем про таке нам марно мріяти.)
Від 2013 року ніяких важливих змін в чистих витратах бібліотек не відбулося, але з 2010 року має місце падіння близько 7,5 відсотка.
 Люблю Данію за її бібліотеки!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу