80 консультантів, проектувальників та політиків задіяно для старту проекту універсального дизайну інфраструктури міста, що має реалізовуватись впродовж наступних трьох років у норвезькому Гйовіку. Цим проектом передбачається зробити доступними для всіх жителів громадські місця, а саме: транспортну лінію, місця відпочинку та дозвілля, освіти і розвитку та охорони здоров'я. Це рішення прийнято у зв'язку із швидким зростанням чисельності громадян похилого віку. Такий дизайн сприятиме також людям з обмеженими можливостями.
Новий дизайн місцевої бібліотеки передбачає пандус, спеціальні меблі та обладнання, гарне освітлення, хорошу акустику, кольорове маркування та неслизьке тактильне покриття, що включає і смугу для орієнтування. Дизайн нової бібліотеки (на фото) посприяв збільшенню звернень до неї на 38%.
За підсумками 2011 року кількість користувачів київських бібліотек старшого віку зросла у порівнянні з 2010 роком на 3%. Встановлення пандусу біля входу у бібліотеку не вирішить проблему її доступності для громадян з фізичними обмеженнями. Адже до бібліотеки потрібно подолати певну відстань містом, інфраструктура якого не відповідає потребам таких категорій населення. В Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року наводяться наступні факти: "Тільки 3 з 49 станцій метрополітену доступні для людей з фізичними обмеженнями, лише 40% рухомого складу автобусів і тролейбусів та тільки вагони швидкісного трамвая мають низьку підлогу". Пошукала в Стратегії перспективи розвитку міської інфраструктури для людей з фізичними обмеженнями. В розділі ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ перевагою є "наявність інфраструктури для інвалідів-дорослих, інвалідів-дітей, центру обліку осіб без ПММ", недоліком - "Відсутність комплексного розуміння ситуації та потреб усіх соціально незахищених верств населення міста".
Немає коментарів:
Дописати коментар
Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.