Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

понеділок, 21 травня 2012 р.

"А у нас багато всякого товару: для душі й для хати, для тепла й для жару!"

     Саме з метою демонстрації широкій громадськості  бібліотечних ініціатив, спрямованих на соціальний, культурний та економічний розвиток їхніх регіонів вже вдруге відбувається ярмарок, що цього року носить назву "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади".
Програма триденного заходу дуже насичена.  Йшла на нього, ще точно не визначившись, яку секцію я хочу відвідати, бо цікавило все. А найдужче  бажалося зустрітися в реалі зі "спокусницею" Тетяною Кущук, яка обіцялася приїхати на ярмарок, побачитися  зі супутницею мого туру по бібліотеках Данії (відтоді не бачились, але активно спілкуємось у мережі ФейсБук) колегою-методистом з Житомирської обласної наукової бібліотеки,  дуже цікавою і різнобічною особистістю Галиною Козаченко, з моєю однокурсницею по університету  і відомим блогером Наталією Мірошніченко.
      Різні мото та бібліодива, що були представлені на ярмарку,  вже висвітлив блог BiblioKIS, тож повторюватись не буду, а акцентуюсь на іншому, на радісних зустрічах та виставкових стендах. Біля багатьох із них мене зустрічали як добре знайому. І це було дуже приємно. Нас познайомила і подружила  блогосфера та Фейсбук.
Як от представники бібліотеки м. Торез Донецької області. Зустріли як давню знайому, процитували один із моїх статусів у Фейсбуці і пригостили справжньою грецькою паскою і солодощами.Проект цієї бібліотеки "Бібліотека в діалозі культур" - один з переможців 5 раунду співпраці бібліотек з місцевими громадами. Діяльність бібліотеки спрямована на задоволення потреб національної меншини етнічних греків, що проживають у місті, шляхом співпраці із міським товариством греків"Етерія", популяризацію грецької культури та традицій.
   Затрималась біля стенду "Бібліомістечко". Надіє Качуровська,  ти права, дійсно, Тернопільська обласна бібліотека для дітей - справжнє дитяче містечко, в якому що вулиця - то цікавий напрямок роботи, що будиночок - то якийсь цікавий гурток.

     Програму обслуговування відео-інтернет зв'язком заробітчанських родин "Спілкуймося без кордонів" реалізує центральна бібліотека та її філії міста Стрий Львівської області. Лише у центральній  бібліотеці до послуг громади 15 комп'ютерів  для відеоспілкуваня по скайпу. А ще я вдячна їм за гарні відгуки про блог.
     Комунікабельні і дуже творчі колеги із Дніпродзержинська  запропонували мені  залишити відбиток долоні на їх стенді із побажаннями, а поруч  з ними для усіх бажаючих давали майстер-клас з виготовлення пальчикових іграшок із тканини.     Моя торбина швидко наповнювалася інформаційними матеріалами, адресами корисних інтернет-ресурсів, візитівками та іншими приємними дрібничками.

      Тетянці Кущук із Бердичева наша зустріч на ярмарку наснилася. Сон дійсно був віщим. Ось ми вже після перших  бурхливих емоцій зустрічі фотографуємось  на пам'ять.
Наталя Мірошніченко, Галина Козаченко, Ольга Романюк, Тетяна Кущук

    Зустріла в реалі і Віталія Даценка, провідного інженера ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка. Не наважилася сфотографувати, він і так ніяковів від надмірної уваги жіночої аудиторії ярмарку.
Зустріла на ярмарку колег із Деснянського, Оболонського та Печерського районів, зокрема, Ілону Мітіну, окрилену вчорашнім прийомом польських колег у бібліотеці "Світогляд", яких  вдалося бібліотекою зачарувати.
     Колеги із ЦБС Деснянського району взяли участь у ярмарку презентацією своїх послуг у пошуку роботи на допомогу безробітним громадянам. Молодці. Дякую їм за активність, зокрема і в конкурсі, що був оголошений у мережі Фейсбук  "А ти підтримав бібліотеку?"
    Зустріла колег із ЦБС Голосіївського району, які прийшли в Український дім на конференцію «Чечня очима українців»,  що  проводилась в рамках «Дня чеченської культури в Україні».
Програма Ярмарку дуже насичена. Що встигла? Прослухати з 14.00 до 15.00 презентацію нового закону, що вступає в дію з 1 січня 2013 року "Про об'єднання громадян" та можливості, що він відкриває для бібліотек (від Максима Лациба з Інституту стратегічних досліджень), ознайомитися із прикладами успішної фандрайзингової діяльності бібліотек Вінничини та Миколаївщини, а з 15.00 до 16.00 - ознайомитись із чудовими презентаціями від  Євгенії Амеліної, медіа-менеджера програми "Бібломіст" Ганни Тараненко, спеціаліста з розвитку веб-ресурсів програми "Бібліоміст", Наталії Мірошніченко - бібліотекаря - блогера з Херсонської обласної універсальної бібліотеки імені О. Гончара на тему "Принципи залучення громадян: соціальні медіа, організація заходів громади і створення позитивного іміджу бібліотеки". Презентація  "Інструменти соціальних медіа у розбудові доступної бібліотеки" пані Наталі вже доступна в Інтернеті.
     Завершився перший день Ярмарку нагородженням бібліотек, що найкраще розвивають свої громади і найкраще візуалізують свою діяльність. Маю на увазі результати конкурсу бібліотечного відео "БібліоКінофест". Найкращим відеороликом (як я передбачала і повністю підтримую) визнано творчу роботу "Поети в неті" Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.  Вітання колегам, а нам усім - рівнятися на кращих.

    Завтра, 22 травня продовження ярмарку, що відбудеться у Національній парламентській бібліотеці України VI Всеукраїнською науково-практичною конференцією  "Бібліотека і книга в контексті часу" за участю видавців, літературознавців і соціологів та паралельно семінаром "Розбудова потужних бібліотечних асоціацій" для молодих бібліотекарів за програмою ІФЛА.
 

11 коментарів:

 1. Вот-вот,прочитала только что у Тани Кущук про вас, нахвалила вас всех. Затейницы:-)
  И капча у вас в комментариях затейная.. Еде справилась:-)

  ВідповістиВидалити
 2. Ирочка, спасибо. Сейчас и с настройками блога что-то непонятное творится. То ли так совершенствуют ресурс, то ли сбой какой-то. Тэги не могла ввести, не оновляет, какое-то окно непонятное, за которым спрятаны все кнопки, наугад попадаю. Капчу постараюсь убрать ))

  ВідповістиВидалити
 3. Ольга Ивановна, я над вашим постом "зависла" прямо: пока по всем ссылкам сходила, все материалы, рекомендованные вами, посмотрела да почитала...
  Программа ярмарки, что и говорить, действительно насыщенная! Представляю сколько у непосредственных участников эмоций и впечатлений, если даже у меня, стороннего наблюдателя, столько добрых чувств возникло! :)
  Очень понравилась тема ярмарки. Очень актуально это и перспективно, особенно для библиотек в небольших городах и селах...
  Молодцы, коллеги! Праздник состоялся, и это главное!

  ВідповістиВидалити
 4. VolNa, посмотрите еще блог <http://spokusa-book.blogspot.com/2012/05/blog-post_22.html "Спокусницы", там много фото с Ярмарки

  ВідповістиВидалити
 5. Олечко, ти як завжди об'ємна в інформації. З великим задоволенням походила по всіх силкам. Дякую

  ВідповістиВидалити
 6. Ольго Іванівна, Ви не уявляєте, який чудовий реальний сон був вчора! Приємно вражена знайомством з Вами, чоловіку весь вечір торочила про поїздку до Києва:-) Стільки дівчат, колег по блогосфері побачила, емоції від зустрічі - зашкалюють! Вчора не мала вже сил писати другий пост. Можливо, сьогодні...

  ВідповістиВидалити
 7. Танечко, побережи сили. Попереду стільки роботи ))

  ВідповістиВидалити
 8. О, надо на след. ярмарке квест провести :"Кто найдёт и опознает тут наибольшее кол-во блоггеров - тому футболка" Я нашла еще Артема Земляного, блог "Электронный чит. зал Днепрпопетровской ЦБС", фотки будут

  ВідповістиВидалити
 9. Я вражена всією інформацією про ярмарок, яка викладена колегами в блогах. Тільки так я змогла спостерігати за перебігом подій. А ще мені дуже було приємно побачити фото з нашим Бібліомістечком. Хочу сказати, що це відбувся не тільки ярмарок "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади", а й "неформальний зліт блогерів". Зустрічі в реалі - це круто!

  ВідповістиВидалити
 10. Думаю, нам слід запропонувати включити у програму наступного Ярамарку форум бібліотечних блогерів. І для повної розвіртуалізації і найширшого висвітлення усіх подій Ярмарку це буде чудово. Бо кожен блогер бачить і пише по-своєму. Тож, Олечко, сподіватимемось на зустріч в реалі ))

  ВідповістиВидалити

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу