Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити. Гете

понеділок, 19 грудня 2011 р.

Про стимули для блогера, або передноворічне дружелюбно-вдячне

     Що потрібно людині, яка прагне поправити здоров'я? Звичайно, позитивні емоції. Що потрібно блогеру для стимуляції ведення блогу? Звичайно, підтвердження того, що блог читають і що він потрібен.
Мотивація для ведення блогу в мене одна: оперативно поділитися з колегами інформацією про те, що  сьогодні актуально і що хвилює, і що має практичну цінність для нашої діяльності. 
Але наразі  мені  дуже потрібні і стимули для продовження ведення блогу. Отже, спробую їх зібрати докупи. 
Стимул кількісний:
Однозначно, статистика відвідуваності. Такі показники переглядів блогу, що спостерігаються останніми днями, мене стимулюють!
Стимул підтримуючий: Підтримка моєї  блогодіяльності з боку авторитетних і шанованих в бібліотечній галузі професіоналів   Валентини Степанівни Пашкової та Ірини Олександрівни Шевченко. Попри їх неймовірну зайнятість вони знаходить час зазирнути у блог.  Дуже вдячна їм за підтримку. Адже мені, як дитині, скажуть "Олю, молодець!" - і піднесення на цілий тиждень. 
Стимул відзначаючий:  В інформаційно-аналітичному журналі НБУВ "Україна: події, факти, коментарі" (2011, №16) у статті  Бондаренко В. "Інноваційні технології як фактор розвитку інформаційно-аналітичного обслуговування дистантних користувачів бібліотеки" вказується на затребуваність бібліотечних блогів. Цитую: "На сьогодні довідково-інформаційний портал Library.ru містить інформацію про посилання на 77 блогів з бібліотечної тематики, що свідчить про затребуваність такої форми бібліотечної діяльності. Серед провідних українських бібліоблогів можна відмітити інформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів "Творчість та інновації в українських бібліотеках" (http://libinnovate.wordpress.com), "Могилянська бібліотекарка" (http://kmalibrary.blogspot.com/) і "Пан бібліотекар" (http://panbibliotekar.blogspot.com/), що дають можливість науковим працівникам, дослідникам та студентам вищих навчальних закладів ознайомитися з оглядами світових інформаційних ресурсів, "Методична служба публічних бібліотек Києва" (http://olga-methodlibkyiv.blogspot.com/) ознайомлює з методичними матеріалами для бібліотекарів".  Звичайно, оцінка фахівців є для мене також дуже важливим стимулюючим фактором.
Стимул  визнання:
Дуже приємно для мене бачити посилання на окремі матеріали блогу "Методична служба публічних бібліотек Києва" на такому авторитетному блозі як  Творчість та інновації в бібліотеках України, на Форумі працівників медичних бібліотек України, на блозі Юношеские библиотеки Украины, на блозі науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка .
Я дуже вдячна моїм колегам-блогерам за те, що блог Методичної служби значиться у списках їх блогів, передусім: Пан бібліотекар  (скажу відверто, мені дуже приємно, що мій блог є  у його списку  серед  9-ти інших цікавих йому блогів); Могилянська бібліотекарка  (Дякую, Тетяно Олександрівно, за підтримку);  Бібліотека без бар'єрів (Наталю, дякую за корисні посилання, цікавий матеріал для навчання, за твою креативність і активність. Вона надихає), а також:
на сайті Добропольської міської бібліотеки
на сайті ЦБС м. Симферополя
на блозі Веб-спілкування, нетикет
на блозі Інтернет-центру Дніпропетровської міської бібліотеки
на блозі відділу мистецтва Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
на блозі "Бібліотечний гопак"
на блозі "Бібліотечна планета" ЦБС для дітей м. Запоріжжя
на блозі  бібліотеки для дітей ім. В.Н.Орлова м. Сімферополя
Стимулюють до ведення блогу посилання у блогах моїх російських колег  і активна діяльність авторів блогів:
Библиомания
Библиосейшн 
Библиопчелка
Миры библиотек
Методистик@,
і, звичайно,  НА библиоVolNe... (Наталья, я тебе очень признательна и жду в гости).

 Стимул корисності:
Той факт, що матеріали блогу включаються у списки інформаційних ресурсів при виконанні бібліографічних довідок, також для мене є дуже важливим. У цьому я переконалась,  відслідкувавши  посилання на матеріали блогу у відповідях Віртуальної бібліографічної довідки Об'єднаної  довідкової служби бібліотек України, та в розділі Запитання-відповіді сайту НПБУ.
Особливо приємно бачити посилання на блог "Методичної служби публічних бібліотек Києва" на сайті ЦНБ Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Центральної спеціалізованої бібліотеки імені Островського для сліпих та  на сайті Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.
Дозволяють легко потрапити на цей блог посилання на нього на сайтах ЦБС Подільського, СвятошинськогоДніпровськогоДарницького районів та на блогах публічних бібліотек Києва (посилання на ці блоги на правій панелі). Дуже вам дякую, дорогі колеги, і сподіваюся у наступному році на збільшення кількості блогів і сторінок бібліотек у Фейсбуці.
Стимул відгуку
Може не зовсім вдало я назвала цей стимул, але саме так я це відчуваю. Як підтвердження - мій допис - і його відгук. До прикладу: допис Читай це! і відеореклама книг , допис "Зробіть бібліотеки веселішими" - і відгук на нього.
Ось на таких шести "китах" і тримається цей блог. Всіх, хто стимулює і цей блог, і діяльність українських бібліотек - зі Святом Миколая та  наступаючим Новим роком! Натхнення вам і здійснення усіх планів!

13 коментарів:

 1. Все це добре, шановна, але досі не можу зрозуміти, чому ви проігнорували головний стимул - конкурс блогів? Га ?!

  Дякую, Олю, хай Миколай, Дід Мороз і настіпний рік подарує тобі багато стимулів - і матеріальних також!

  ВідповістиВидалити
 2. Вітання і побажання всіляких гараздів, пані Олю! Зберігайте натхнення і надалі!

  ВідповістиВидалити
 3. Наталю, та тоді мені ще не потрібен був стимул )). Та й конкурс організовувався скоріше для розвитку української бібліотечної блогосфери.

  Дякую вам!!!

  ВідповістиВидалити
 4. Як цікаво читати такий грунтовний аналіз! Дякую за добрі слова! Бажаю натхнення в Новому році!

  ВідповістиВидалити
 5. Це я так репетирую перед початком зведення та аналізу річних звітів ЦБС ))) Валентино Степанівно, дякую!

  ВідповістиВидалити
 6. Вітаю, що Ви відшукали для себе стільки стимулів.

  А хто знає URL згадуваного у статті блоґу НБУВ?

  ВідповістиВидалити
 7. Дякую! В дописі посилання на статтю (2011, №16) і прокрутіть збірник до сторінки 66 (початок статті).

  ВідповістиВидалити
 8. @ОЛЬГА: Чи ми про те ж саме говоримо? На стор. 70 сказано - Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ) на своєму порталі (www.nbuv.gov.ua) теж має вихід на власний блог, розміщений на платформі LiveJournal...

  Ніби вже вияндексив - http://siaz-2010.livejournal.com

  ВідповістиВидалити
 9. Постійно користуюсь корисною інформацією ,що міститься на блозі,знайомлю колег та користувачів котрі працюють з молоддю.Цікаво,корисно.Дякую!

  ВідповістиВидалити
 10. Анонім, дякую за ще один стимул)))!

  ВідповістиВидалити
 11. І якщо не назвались, то скажіть хоч звідкіля Ви?

  ВідповістиВидалити
 12. Ольга, отлично-стимульный пост - подвела итоги и выразила благодарность - вот так и надо год завершать! С Наступившим Новым годом и Рождеством! Счастья, радости, свершения мечты!!!

  ВідповістиВидалити
 13. Спасибо, Елена! И Вас с праздниками! Истинным стимулом человеческой жизни является завтрашняя радость (Макаренко) Побольше радости в Вашей жизни!

  ВідповістиВидалити

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, як.
Дуже просто:
- натисніть на стрілочку поруч з віконцем "Коментувати як"
- виберіть Ім'я/URL
- наберіть своє ім'я, рядок URL можете залишити порожнім
- "Продовжити" і коментуйте! Дякую!
Для тих, чиї коментарі не з'явилися під дописом - не пройшли модерацію. На це можуть бути наступні причини:
- коментар є спамом;
- коментуючий ображає почуття людей;
-коментар містить нецензурні слова;
- повторний коментар (навіщо повторювати озвучену раніше думку);
- ім'я коментатора є “неприроднім” - вид спаму;
- коментуючий пише не по темі.

Популярні публікації блогу